Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014-09-26 10:22:26 523

Például stájer harmonikát.

Annak a hangzásvilágát nagyon kedvelik arrafelé:-)

A hozzászólás:
PETYUS Creative Commons License 2014-09-25 20:07:07 522

> komoly gondot okoz a megértése, ha turistaként bekeverednek egy echte kis alpesi falusi kocsmába:-)))

 

Ezért kell magunkkal vinni valamilyen hangszert. Az segít leküzdeni a szövegproblémákat.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2014-09-25 17:52:40 519

Szerintem is. A jódlit messzebbre lehet hallani, mint a normál énekhangot, a beszédről nem is beszélve. Talán az Alpok hegyvidéki jellegű domborzati viszonyai valamelyest még fel is erősítik a jódli hangját.

Nyilván egymástól a normál emberi beszéd hallótávolságán kívül lévő alpesi pásztorok kommunikálhattak egymással ezzel a módszerrel.

Egymás közvetlen közelében nyilván a maguk vaskos alpesi paraszti "Boarisch" dialektusában beszélgettek egymással, amiről azt hallottam, hogy nemcsak a németül tudó külföldieknek, de a más vidékekről származó németeknek (főleg észak- és középnémeteknek) is komoly gondot okoz a megértése, ha turistaként bekeverednek egy echte kis alpesi falusi kocsmába:-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!