|
|
 |
fotóriporter
2014-09-09 17:52:56
|
7271
|
Az őszinte ismerőssel (ahogy a fórumokkal is) az a baj, hogy nem biztos, hogy tudja is, hogy mit beszél az illető és könnyen lehet, hogy a tanácsaival többet árt, mint használ, vagyis "vak vezet világtalant". Persze, ha valaki jó érzékkel szűri az információkat és a kritikákat, akkor a végeredmény lehet jó, de nem biztos, hogy mindenkinél egyformán eredményes.
Sajnos az iskolákkal sem feltétlenül nagyon más a helyzet, mert ahogy a mondás tartja, "aki tudja csinálja, aki nem tudja, tanítja, aki tanítani se tudja, az meg egyetemi tanár". Sajnos sem a tanítás minőségére, sem végzős tanulók tudására nem nagyon vannak garanciák - sem a közoktatásban, sem a tanfolyamoknál. Pont ezért nem tudok egyetérteni a fotózás végzettséghez kötésével.
Ettől még a "Fénykép- és videofelvételek készítése kidolgozása, és fotótermékek értékesítése" is végzettséghez kötött szolgáltatóipari tevékenység. Rendelkezned kell a megfelelő végzettséggel ahhoz, hogy ilyen munkáról számlát adhass. Úgy tudom, hogy a tevékenységi kört felveheted akkor is, ha nem rendelkezel a megfelelő képesítéssel, de a tevékenység gyakorlásához, számlázáshoz legalább egy alkalmazottnak kell, rendelkezni megfelelő végzettséggel, különben megbüntetnek. |
|
 |
telescoper
2014-09-09 17:51:25
|
7270
|
Oké, ha még kell tárgyalni, akkor a nikon korcsma lesz a helyszín.
Viszont az itteni kérdésre a válasz a 21/2010 NFGM rendelet mellékletében: 8. Szolgáltatóipar, 4. pont
https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=492:kepesitesi-kovetelmenyhez-kotott-tevekenysegek-jegyzeke&catid=10&Itemid=166
itt letöltendő a pdf |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2014-09-09 16:49:31
|
7268
|
Bárhogy kutakodom, nem találok arra vonatkozólag rendeletet, hogy fotós tevékenység az végzettséghez kötött lenne. A fotócikk kereskedelem igen, de maga a fotózás nem. De szerintem már át kellene szaladni a kocsmába (ha már sportfotó) mert ez a beszélgetés inkább oda illik. Egyébként, ha tévednék, és kell végzettség, homályosítsatok fel, mert vállalkozás alapítás előtt állok, nem árt tudni a tudnivalókat. Az iskolákról nekem más a véleményem, én inkább vennék egy filmes gépet, 100 tekercs filmet, és egy hozzáértő őszinte ismerőst. Aztán uccu neki... a szakma megtanulása meg tényleg érdemes, nem csak azért, mert akkor tudatosabban készül egy kép, hanem mert rendkívül érdekes is :-) |
|
Előzmény:
 |
telescoper
2014-09-09 13:22:16
|
7264
|
Nagyon egyszerű a válasz: nem csak érdemes, hanem kell is. Papír nélkül nem nyújthat fotós szolgáltatást. Márpedig a papírt iskolákban adják. Nem mellesleg még megtanítják a szakmára is, ami persze további előny. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|