Nem egészen értem, hogy miért lovagolsz ennyire a szabály kifejezésen, mikor te magad jelentetted ki a saját blogodon, hogy a nyelvtani szabályok betartását sem tekinted kötelezőnek, csak irányadónak, amiket bizonyos helyzetekben mellőzhetőnek tartasz. Azon remélem, hogy nem fogunk vitatkozni, hogy a nyelveknek vannak szabályai, ha már egyszer ezekről nyelvtani szabálygyűjteményeket adnak ki.
Azt meg pláne nem mondta itt senki, hogy a szabályoknak kötelezően betartandóaknak kellene lenniük. Ahogy a mondás tartja, a szbaályok azért vannak, hogy megszegjék őket. De már csak az elbírálás miatt sem mindegy, hogy hogyan és miért szeged meg a szabályokat. Szerintem mindegy, hogy ezekezt szabályoknak, szabályosságoknak, irányelveknek, útmutatásoknak, szakmai trükköknek, fogásoknak, technikáknak, módszernek, metódusnak, vagy épp hókusz-pókusznak hívjuk. A lényeg, hogy segítenek értelmezni az alkotásokat és segítenek értelmezhető alkotásokat készíteni és az ezektől való eltérés érdemesebb az általános ajánlás ismeretében, nem csak úgy találomra. |