Keresés

Részletes keresés

veggie83 Creative Commons License 2014-08-26 23:05:51 2686

Szia!

 

Egyensúly zavara van, vagy a lábaival van a baj, tudja mozgatni, tud vele fogni?

HA az utóbbiak, akkor:

Kapnak a gerléid elegendő mennyiségű ásványi anyagot? A kalcium hiány a tojókat teljesen tönkre tudja tenni. Nem tudnak lábra állni, lágy héjú tojást tojnak...stb.

Mészkő gritt, szépia összetörve, esetleg tojáshéj összetörve mindig kellene, hogy a pár előtt legyen, főleg a költési időszakban.

Ismered a Calcimusc-ot? ha tudnál szerezni és azt adni a vizükbe azonnal, az lehet segítene a tojón, ha valóban az a baja, amire gondolok. (Lehetséges, hogy teljesen más baja van, de a kalcium nem fog neki ártani. Csak azért gondolok hirtelen ennek a hiányára, mert eléggé jellemző a tojóknál a költési-nevelési időben.)

 

HA egyensúly zavara van inkább, akkor a többi tünet ismerete nélkül nem tudok semmit tanácsolni. :( milyen a széklete, hogyan viselkedik stb stb...

 

A fiókák elég idősek, már nem hiszem, hogy kihűlnek, ha a tojó nem melegíti őket éjjel, a hím szerintem tovább fogja őket etetni. De reméljük erre nem kerül sor.

 

Mik a fejlemények egyébként, megérte a reggelt?

A hozzászólás:
Mirandola01 Creative Commons License 2014-08-24 20:41:33 2685

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni a tojó gerlém állapota a mai napon drámaian leromlott.

az sem biztos,hogy a reggelt megéri-e.Négy éves állatról van szó és párban tartottam egy hat éves hímmel.

Elképzelni sem tudom mi lehet a baja,mert délelőtt még semmit nem vettem észre a viselkedésén és késő délután

láttam,hogy egyensúlyzavarokkal küzd,de a fészekre még fel tudott menni.Két kettő hetes fiókát nevelnek,velük nem tudom mi lesz ha a tojó elpusztul. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!