|
|
|
|
 |
Chik Fan
2014-08-08 12:56:53
|
279
|
A simán 102-vel jelölt kondi természetesen 30% vagy a fölötti, ahogy később írom is! Bocsi! |
|
A hozzászólás:
 |
Chik Fan
2014-08-08 12:52:23
|
278
|
Sziasztok!
A keltetőgép építés topikban feltett kérdésre válaszolok itt, mert úgy gondolom, itt kevésbé OFF a téma, mint ott. A kérdés: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131270068&t=9180932
Kedves arcsi!
A kis méretű kondenzátorokat az ellenállások színkódjelöléséhez hasonló logika alapján jelölik. Az esetedben a 102 egy 1nF 20% vagy a fölötti tűrésű kondi. Az első két helyiértéken szereplő számjegyeket meg kell szorozni tíznek a harmadik helyiértéken feltüntetett számú hatványával. Így kapjuk meg a kapacitás értéket pikofarádban. Leegyszerűsítve a dolgot: annyi nulla kell az első két szám után, amennyi a harmadik szám.
Tehát a konkrét példában: 102 = 10 x 102= 1.000. (10 után két nulla) Ez 1000 pF= 1 nF.
A 102 mellett nincs más jelölés, vagy egyéb kód, (pl.színes pötty) így a "jelöletlenség" azt jelenti 30%, vagy nagyobb lehet az érték eltérése a névlegestől. A második esetben a kérdéses kondi ( 103Z ), 10 nF kapacitású, és - 20, + 80% tűrésű . A 10nF az előbb ismertetett módon számolható. 103 = 10x103 (10 után 3 nulla) = 10.000pF=10 nF
A tűrés az alábbi táblázatból olvasható ki:

A "Z"=-20+80% |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|