Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Alapi42 Creative Commons License 2014-07-30 07:22:33 15

 I. osztályú,

II. osztályú , 

 

 III, osztályú  és

 

gányolt vakolat.

 

 

Sajnos én csak másod és  harmadosztályút vagyok képes készíteni.

 A legtöbb kőmíves is csak a  másodra képest, sőt némely a harmadosztályúra is csak kis jóindulattal.

 

 

 Így az elsőosztályú munkát meg kell fizetni.

 Ismérvek  ?

 

Sok.

 

Pl. az hogy síkban van e.

 Ennek megállapítása egy legalább 3 m hosszú gyalult léccel lehetséges.

 Aztán hogy kellő mennyiségű cement van e a vakolatban. Ennek jelentősége a kültéri vakolatoknál van. Sajnos a Mo. -i korábbi házvakolatok  85 % ennek a kárát szenvedi.  A málló külső vakolat a kevés cement, a nem megfelelő homok alkalmazásából adódik. Aztán a mállást ráfogják a háborúra, pedig a trehány kőmíves és a tudatlan építtető tehet róla.

 

A jó külső vakolat tart 150 évig, a szar meg 30 év alatt lemállik.

 Korábbi építési kisokosokban   1x 1 -ekben vagy a hatalmas világhálón.

Előzmény:
bord30 Creative Commons License 2014-07-29 18:30:44 14

Sziasztok!

Apósomnál vakolási munkálatok folynak és kíváncsi lennék hogy osztályozzák a kész felületet.

Esetleg hol találok róla valami írást.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!