|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Alapi42
2014-07-30 07:22:33
|
15
|
I. osztályú,
II. osztályú ,
III, osztályú és
gányolt vakolat.
Sajnos én csak másod és harmadosztályút vagyok képes készíteni.
A legtöbb kőmíves is csak a másodra képest, sőt némely a harmadosztályúra is csak kis jóindulattal.
Így az elsőosztályú munkát meg kell fizetni.
Ismérvek ?
Sok.
Pl. az hogy síkban van e.
Ennek megállapítása egy legalább 3 m hosszú gyalult léccel lehetséges.
Aztán hogy kellő mennyiségű cement van e a vakolatban. Ennek jelentősége a kültéri vakolatoknál van. Sajnos a Mo. -i korábbi házvakolatok 85 % ennek a kárát szenvedi. A málló külső vakolat a kevés cement, a nem megfelelő homok alkalmazásából adódik. Aztán a mállást ráfogják a háborúra, pedig a trehány kőmíves és a tudatlan építtető tehet róla.
A jó külső vakolat tart 150 évig, a szar meg 30 év alatt lemállik.
Korábbi építési kisokosokban 1x 1 -ekben vagy a hatalmas világhálón. |
|
Előzmény:
 |
bord30
2014-07-29 18:30:44
|
14
|
Sziasztok!
Apósomnál vakolási munkálatok folynak és kíváncsi lennék hogy osztályozzák a kész felületet.
Esetleg hol találok róla valami írást.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|