Sabella taktikája szerintem nagyon illett az argentin csapathoz. A kapus és a védelem olyan játékosokból áll, akik finoman fogalmazva nem tartoznak a világelithez. Sabella-nak ennek ellenére pont a védelmet sikerült oly annyira megerősíteni, hogy 4 meccsen (amiből három 120 percig tartott) mindössze 1 gólt kaptak. És olyan csapatokkal játszottak, mint a belgák, hollandok és a németek. Ez egy nagyon jó eredmény.
A VB győzelem nem a taktikán, hanem a csatárokon ment el. Amikor Sabella ezt a taktikát kidolgozta, nem gondolhatta, hogy Higuain, Lavezzi, Agüero, Palcio képesek lesznek kihagyni szinte az összes helyzetüket. (a 7 meccsen közülük talán csak Higuain lőtt gólt, ő is csak 1-et). Ilyen szintű csatárok mellett joggal gondolhatnánk, hogy meccsenként 2-3 olyan helyzet elég a győzelemhez, mint amekkorát kihagyott Higuain és Palacio a döntőben, különösen úgy, hogy Messi mindig leköti a védők egy részének a figyelmét, így ezek a csatárok jó eséllyel maradnak néha üresen.
De felesleges most szomorkodni, annak ellenére, hogy ez a meccs nyerhető lett volna, a második hely is nagyon jó eredmény egy ilyen kerettől, különösen úgy, hogy láttuk, hogy megfelelő taktikával még a német válogatott is verhető. És ez a jövőre nézve biztató. Bárki is legyem a következő argentin kapitány, szerintem ezt a játékstílust kell továbbvinni még akkor is ha a közvélemény jelentős részének ez nem tetszik. |