|
|
|
|
 |
Garfield007
2014-07-08 13:03:50
|
61638
|
Ne vegyél újat. először is, mert az újnak már csak a neve Hajdú, másodszor pedig tényleg tartósabbak a régiek. Teljes felújítás és még odafigyeléssel 20 évig bojler lesz.
Maradj az 1,2-nél vagy beszélj egy szerelővel, aki már látott olyat és ismeri a villanyos hálózatod. Jó ha a boltos is ért hozzá, de azért nem kell mindig ráhallgatni :-) |
|
 |
halaloszto
2014-07-08 11:34:03
|
61637
|
tenyleg jobbak a regi tartalyok.
Vajk |
|
 |
Palási
2014-07-08 11:11:21
|
61636
|
Egy kis villanybojler történelem.
Majd 60 éve gyártják Mo-on a villanybojlereket + külföldről is hozógatnak be.
Tégláson gyártották valamikor, tán még most is.
A tartályokat kezdetben tűzihorganyozták, ennek ellenére 5 -8 év alatt kilukadtak. Aktív anóddal is védték ,de a 10 évet így is ritkán élte meg.
A zománcozott tartályokat is legalább 25 éve gyártják, élettartalmuk aktív anóddal mindig 10 év felett van. Az enyimek kb. 14 éve bírják.
Nos a 1,2 és 1,8 os fűtőszálról. A gyárban jól mérezezik a készülékeket.
Tény anagyobb teljesítményű fűtőszál hamarabb felfűti a vizet - ha bírja a hálózat.
pont így jártam vagy 10 éve. a szaki az 1,2 helyett 1. 8 -ast tett be és amikor szóvá tettem még neki állt feljebb.
Pedig nekem az a + 0,6 kW másra kellett a hálózat hogy úgy mondjam túlterhelt volt. |
|
 |
ozntia
2014-07-08 00:02:54
|
61635
|
16 Amperes a jelenlegi. |
|
A hozzászólás:
 |
ozntia
2014-07-08 00:01:44
|
61634
|
Sziasztok,
Felújítás lesz és a szaki azt mondta, hogy ne vegyünk új 120 literes Hajdú villanybojlert, csak cseréltessük ki a középső részt. Szerinte a régi bojler tartályának fala jobb, vastagabb mint az újak. Hallgassak rá, vagy ne?
Ezzel kapcsolatban a mási kérdésem a következő:
A boltban azt mondták, hogy van hozzá minden alkatrész de ne 1,2kW-os (ennyi a mostani) fűtőszálat vegyek hanem 1,8kW-osat azt még a 10 Amperes biztosíték is elbírja.
Nem akarom megterhelni a villamos hálózatot, szerintem nem hiába tettek oda 1,2kW-osat akkoriban.
Mi erről a véleményetek?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|