Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2014-07-08 13:03:50 61638

Ne vegyél újat. először is, mert az újnak már csak a neve Hajdú, másodszor pedig tényleg tartósabbak a régiek. Teljes felújítás és még odafigyeléssel 20 évig bojler lesz.

Maradj az 1,2-nél vagy beszélj egy szerelővel, aki már látott olyat és ismeri a villanyos hálózatod. Jó ha a boltos is ért hozzá, de azért nem kell mindig ráhallgatni :-)

halaloszto Creative Commons License 2014-07-08 11:34:03 61637

tenyleg jobbak a regi tartalyok. 

 

Vajk

Palási Creative Commons License 2014-07-08 11:11:21 61636

 Egy kis villanybojler történelem.

 

 

 Majd 60 éve gyártják  Mo-on a villanybojlereket + külföldről is hozógatnak be.

 Tégláson gyártották valamikor, tán még most is.

 A tartályokat kezdetben tűzihorganyozták, ennek ellenére 5 -8 év alatt kilukadtak. Aktív anóddal is védték ,de a 10 évet így is ritkán élte meg.

 A zománcozott tartályokat is legalább 25 éve gyártják, élettartalmuk aktív anóddal mindig 10 év felett van. Az enyimek kb. 14 éve bírják.

 Nos a 1,2  és 1,8 os fűtőszálról. A gyárban jól mérezezik a készülékeket.

 Tény anagyobb teljesítményű fűtőszál hamarabb felfűti a vizet   - ha bírja a hálózat.

 pont így jártam vagy 10 éve. a szaki az 1,2 helyett 1. 8 -ast tett be és amikor szóvá tettem még neki állt feljebb.

 

 Pedig nekem az a + 0,6 kW másra kellett  a hálózat hogy úgy mondjam túlterhelt volt.

ozntia Creative Commons License 2014-07-08 00:02:54 61635

16 Amperes a jelenlegi.

A hozzászólás:
ozntia Creative Commons License 2014-07-08 00:01:44 61634

Sziasztok,

 

Felújítás lesz és a szaki azt mondta, hogy ne vegyünk új 120 literes Hajdú villanybojlert, csak cseréltessük ki a középső részt. Szerinte a régi bojler tartályának fala jobb, vastagabb mint az újak. Hallgassak rá, vagy ne?

 

Ezzel kapcsolatban a mási kérdésem a következő:

 

A boltban azt mondták, hogy van hozzá minden alkatrész de ne 1,2kW-os (ennyi a  mostani) fűtőszálat vegyek hanem 1,8kW-osat azt még a 10 Amperes biztosíték is elbírja.

Nem akarom megterhelni a villamos hálózatot, szerintem nem hiába tettek oda 1,2kW-osat akkoriban.

 

Mi erről a véleményetek?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!