http://www.eptar.hu/csomopont_letoltes.php?tipus=pdf&id=235
Hivatalosan így kell, ha nem akarod, hogy a fagy megmozgassa. Én így csináltam, és nincs gondom.
Tehát, ki kell szedni a tükröt a szegély tetejétől lefelé ~35 cm mélyen (20 cm magas szegély esetén).
Így alsó hangon ~7 cm kavics és ~7 cm beton megy a szegélykő alá is. Így el tud szivárogni a víz -> nincs gond a faggyal.
Tipikus hiba, hogy nincs alatta se kavics, se beton, csak oldalról támasztják meg betonnal (esetleg azt is csak néhány helyen). A fagy meg összekócolja pár év alatt (megemelkedik, dől jobbra-balra).
A térkő + homok helyett neked geotextil és arra a (kulé)kavics jön.
Lapvibrátor kelleni fog, én az első 7 cm kavicsot tömörítettem, arra betonoztam a szegélyt, majd 2-3 nap múlva került le a többi kavics, 10 cm-ként tömörítve.
|