Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2014-07-03 15:12:29 61595

Ezek a telekhatáros ablakok csak világító funkciót látnak el vagy nyithatóak és használhatóak szellőztetésre is?

Törölt nick Creative Commons License 2014-07-03 15:07:09 61594

...építéshatóságilag nem.

 

Ha, keménykedni akarsz, akkor...

azonban "Birtok háborítás" jogcímen, azért lehet próbálkozni.

 

Ha indokolni tudod mi zavar és 1 évnél frissebb történet az indok.

Akkor az illetékes hatóság: a jegyző

 

Ha, már egy éven túl is fennáll az indok, akkor >> bíróság.

 

-----------

 

Kevésbé keményen kezdve...

 

Első körben, megkérni, hogy matt fóliázza le az üvegeket.

Második körben írásban felszólítani.

 

-----------

 

Saját hatáskörben...

 

Elé építeni egy magas-zárt kerítést szakaszt, vagy kosár palánkot a saját telken.

Vagy felfuttatni elé pergolára valami örökzöld/télenisleveles növényt.

Vagy napvitorlát kifeszíteni...

A hozzászólás:
KömKel Creative Commons License 2014-07-03 13:49:15 61592

Semmit nem tudsz vele kezdeni, ha 10 evnel regebbi.

Előzmény:
waryou_84 Creative Commons License 2014-07-03 13:14:20 61591

Sziasztok!

 

Ha a szomszédnak van egy 10 évnél régebben, szabálytalanul elkészült ablaka (oldalhatáron kb 60x120, a megengedettnél alacsonyabban) azzal lehet jogilag valamit kezdeni vagy így kell elfogadni ahogy van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!