Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-07-03 13:51:34 61593

Sajnos epeng koteles.

Ha oldalkertre nez, akkor nem biztos, hogy kockaztatnek, ha hatsoudvarra, akkor bevallalnam enelkul talan...

 

Az a baj, hogy olyan tervdokumentacio kell hozza, mint egy boviteshez/atalakitashoz, tehat teljeskoru.

Emiatt kb 120-150e Ft korul van az engedelyterv tervezesi koltsege+illetek.

Törölt nick Creative Commons License 2014-07-03 11:32:50 61587

EHHEZ KELL terv+építési engedély!

Nem érdemes manapság már kockáztatni, nélküle túl sokba kerül(het).

(kötelező a bírság és nem olcsó, ha 10 éven belül buksz meg)

 

Anyag ~ 20-30 e Ft/nyílástól, komplettre készen

Sitt legális eltüntetés ~20 eFt

Munkadíj ... attól függ, mennyire nyűgös a helyszín: ~60-80 eFt-tól fölfelé

Terv+engedély+egyebek 100-150 eFt szerintem...

----------

Szóval, 200-300 eFt lesz az, amivel elsőre tervezni érdemes.

Aztán jó esetben és ügyesen szervezve ettől kicsit kevesebből is kihozható.

Dunit Creative Commons License 2014-07-03 11:26:08 61586

 Tervezés és engedélyezés az első lépés.

 

 

 Amúgy az a 160 cm -es nyilás mit takar , elsőként minden nyílásnak kettő mérete van.

 Szerencséd van'műszakilag' ha a szarufákat nem kell kiváltani - legalább is körültekintő ember úgy választja  tetőtéri ablakot hogy ne kelljen.

 Kibontod a tetőt beépíted az ablakot ( agyártók elég részletesen leírják hogy hogyan, majd visszaépíted az ablak körüli részt lehetőleg vízzáróan.

 Cserépnél viszonylag könnyű palánál macerásabb.

 Mennyi ? az ablakok ára és a beépítés díja, ami tág határok között változhat.

 

 

 Most látom nem tető sikba történik a művelet.

 

Annál könnyebb.

 

 ,Kiváltod a  a falban az ablak fölötti részt, kiszeded a téglákat és beépíted az ablakokat.

Jó kőmíves másodmagával elkészíti , ha alkudsz akkor jutányos is lehet.

 

 

 Az a tetőtéri oldalfal nem véletlenül oromfal ?

A hozzászólás:
milyen matracot Creative Commons License 2014-07-03 10:49:46 61582

Szeretnek B30-as teglabol epult tetoteri oldalfalba 2 darab 160 cm nyilast vagni ablaknak. Ennek mi a modja muszaki ertelemben? Mennyi lehet a korulbeluli anyag- es munkadija?

 

Kell-e hozza tervezo / statikus / epitesi engedely stb.? Akkor is, ha ez az oldal nem az utcara nez? Ezeknek mi a koltsege?

 

Koszi a valaszokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!