|
|
|
|
 |
KömKel
2014-07-03 13:51:34
|
61593
|
Sajnos epeng koteles.
Ha oldalkertre nez, akkor nem biztos, hogy kockaztatnek, ha hatsoudvarra, akkor bevallalnam enelkul talan...
Az a baj, hogy olyan tervdokumentacio kell hozza, mint egy boviteshez/atalakitashoz, tehat teljeskoru.
Emiatt kb 120-150e Ft korul van az engedelyterv tervezesi koltsege+illetek. |
|
 |
Törölt nick
2014-07-03 11:32:50
|
61587
|
EHHEZ KELL terv+építési engedély!
Nem érdemes manapság már kockáztatni, nélküle túl sokba kerül(het).
(kötelező a bírság és nem olcsó, ha 10 éven belül buksz meg)
Anyag ~ 20-30 e Ft/nyílástól, komplettre készen
Sitt legális eltüntetés ~20 eFt
Munkadíj ... attól függ, mennyire nyűgös a helyszín: ~60-80 eFt-tól fölfelé
Terv+engedély+egyebek 100-150 eFt szerintem...
----------
Szóval, 200-300 eFt lesz az, amivel elsőre tervezni érdemes.
Aztán jó esetben és ügyesen szervezve ettől kicsit kevesebből is kihozható. |
|
 |
Dunit
2014-07-03 11:26:08
|
61586
|
Tervezés és engedélyezés az első lépés.
Amúgy az a 160 cm -es nyilás mit takar , elsőként minden nyílásnak kettő mérete van.
Szerencséd van'műszakilag' ha a szarufákat nem kell kiváltani - legalább is körültekintő ember úgy választja tetőtéri ablakot hogy ne kelljen.
Kibontod a tetőt beépíted az ablakot ( agyártók elég részletesen leírják hogy hogyan, majd visszaépíted az ablak körüli részt lehetőleg vízzáróan.
Cserépnél viszonylag könnyű palánál macerásabb.
Mennyi ? az ablakok ára és a beépítés díja, ami tág határok között változhat.
Most látom nem tető sikba történik a művelet.
Annál könnyebb.
,Kiváltod a a falban az ablak fölötti részt, kiszeded a téglákat és beépíted az ablakokat.
Jó kőmíves másodmagával elkészíti , ha alkudsz akkor jutányos is lehet.
Az a tetőtéri oldalfal nem véletlenül oromfal ? |
|
A hozzászólás:
 |
milyen matracot
2014-07-03 10:49:46
|
61582
|
Szeretnek B30-as teglabol epult tetoteri oldalfalba 2 darab 160 cm nyilast vagni ablaknak. Ennek mi a modja muszaki ertelemben? Mennyi lehet a korulbeluli anyag- es munkadija?
Kell-e hozza tervezo / statikus / epitesi engedely stb.? Akkor is, ha ez az oldal nem az utcara nez? Ezeknek mi a koltsege?
Koszi a valaszokat. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|