....én
- leverettem a régi vakolatot, elég ramaty volt már 23 évesen (kézi vésőgép)
- leslaugoltam a portól a felületet
- lekentem egy soron mély alapozóval
(a maradó vékony vakolatréteg részek illetve a beton felület erősítése miatt)
- MAPEI MAPEGUM kenés járdaszint mínusz ~15 cm-től plusz ~50 cm-ig, 1 soron (ecsetelhetőre hígítva a cuccott)
- újra vakolás (marozsihomok+cement, sok cement ...)
úgy, hogy alul a MAPEGUM pár cm-t kilátsszon! a vakolat alól
(alul a festő szalag királyság, de még a vakolat kötése előtt le kell húzni)
kőmíjjes kicsit panaszkodott, hogy nem húz rendesen a felcsapott massza a MAPEGUM-on, naná :-)
meghogy kínlódás neki a festő szalagra is figyelnie vakoláskor...
- háló+glett (BAUMAX OK felíratú zsákos hőszigetelés ragasztóval... jó anyag, sok műgyantával, olcsón, 53 Ft/kg)
úgy, hogy alul a MAPEGUM pár cm-t továbbra is kilátsszon
- a járda szintig megint MAPEGUM a vakolat+glettre
úgy, hogy alul rázárjon a vakolat+glett alatti MAPEGUM-ra is
- hátra van még a színezés és a térkő visszarakása...
színezéskor a nemesvakolat majd a MAPEGUM tetejére fog zárni
így alulról a víz nem juthat a vakolat+glettbe a színezés alá ...
(ha nemes vakolat helyett burkolat készül, akkor az alá célszerű a MAPEGUM-mal a járda szint fölé 25-30 cm-el menni a gletten)
|