Keresés

Részletes keresés

(M)Ákos Creative Commons License 2014-07-02 13:31:38 61576

Csemperagacsot nem nagyon lehet simára glettelni, olyan mint a nokedlitészta, ragad.

Legalábbis, amit használtam (Szileton CM 16/17).

Csak nagy vassal van esély viszonylag egyenletes felületet létrehozni, max. pár hosszú húzással. És az is elég rücskös lesz. Plusz az első réteg valószínüleg tele lesz bordákkal a felület kiálló szemcséi miatt.

Ezeket a tapasztalatokat gyűjtöttem, amikor a zsaluköves kerítésemet egyengettem ki delap ragasztása előtt.

A hozzászólás:
halaloszto Creative Commons License 2014-07-02 11:04:11 61574

1. minnel simabbra gletteled, annal kevesbe tapad a kov. reteg.

 

2. ha mar gletteled, akkor glettelj bele dryvit halot, es akkor soha nem fog megrepedezni.

 

Vajk

Előzmény:
Herr X Creative Commons License 2014-07-01 23:10:45 61568

Ha már csemperagasztó.

 

Arra gondoltam, hogy a tetőtérben majdan elkészülő vizesblokkok Ytong falát vékonyan leglettelném flexibilis csemperagasztóval, hogy addig se "poroljon" az Ytong, amíg ki nem csempézem. (van még kb. 10 éves Mapei Primer G-m, de arra csak 2 évet írnak szavatossági időre, pedig temperált helyen tároltam. Az amúgy honnét derül ki, hogy döglött, vagy sem?)

 

A ez a flexibilis csemperagasztóval glettelés hülye ötlet? Gondolom a következő réteg flexibilis ragasztónak nem fog nehezére esni a "gletthez" ragasztania a csempéket...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!