Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-30 02:10:32 61542

....én 

 

- leverettem a régi vakolatot, elég ramaty volt már 23 évesen (kézi vésőgép)

- leslaugoltam a portól a felületet

 

- lekentem egy soron mély alapozóval

  (a maradó vékony vakolatréteg részek illetve a beton felület erősítése miatt)

 

- MAPEI MAPEGUM kenés járdaszint mínusz ~15 cm-től plusz ~50 cm-ig, 1 soron  (ecsetelhetőre hígítva a cuccott)

 

- újra vakolás (marozsihomok+cement, sok cement ...)

  úgy, hogy alul a MAPEGUM pár cm-t kilátsszon! a vakolat alól

  (alul a festő szalag királyság, de még a vakolat kötése előtt le kell húzni)

  kőmíjjes kicsit panaszkodott, hogy nem húz rendesen a felcsapott massza a MAPEGUM-on, naná  :-)

  meghogy kínlódás neki a festő szalagra is figyelnie vakoláskor...

 

- háló+glett (BAUMAX OK felíratú zsákos hőszigetelés ragasztóval... jó anyag, sok műgyantával, olcsón, 53 Ft/kg)

  úgy, hogy alul a MAPEGUM pár cm-t továbbra is kilátsszon

 

- a járda szintig megint MAPEGUM a vakolat+glettre

  úgy, hogy alul rázárjon a vakolat+glett alatti MAPEGUM-ra is

 

- hátra van még a színezés és a térkő visszarakása...

  színezéskor a nemesvakolat majd a MAPEGUM tetejére fog zárni

  így alulról a víz nem juthat a vakolat+glettbe a színezés alá ...

 

  (ha nemes vakolat helyett burkolat készül, akkor az alá célszerű a MAPEGUM-mal a járda szint fölé 25-30 cm-el menni a gletten)

 

A hozzászólás:
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014-06-29 21:51:45 61540

Köszönöm gondolom valami ilyenre gondolt ő is, bár sztem már csinált ilyet nem hiszem az én kedvemért találta ki.( különben nem is érnek rá szeptemberig, de lehet csak lehúzni akar)

Konkrét anyagot tudsz ajánlani? a lábazatot hogyan tisztítsam meg hogy rá tudjam kenni az anyagot? le kell mosni?

 

 

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2014-06-29 12:04:18 61537

A gondolat majdnem jó...

 

Amit tényleg érdemes csinálni az az, hogy

- kicsivel a járdaszint alattról (~10-15 cm) indulva

- a járdaszint fölötti ~60-70 cm-ig lekened kenhető+vakolható vízszigeteléssel >> folyékony fólia

  (beton/zsalukő alapban és kerítésben nem szokott ennél fentebb jutni a kapilláris víz alulról...)

 

Ez meggátolja a járdaszint fölötti (tehát már látható) sókivirágzást, vakolat ledobást, nemes vakolat foltosodást, kőburkolat ledobást, elszíneződést.

 

A járdaszint alatti kenés pedig, jócskán csökkenti az eső/slaugolás miatti vízterhelését

a kerítés alapnak, ami csökkenti a fentebbi rondaságok kialakulásának az esélyét ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!