Keresés

Részletes keresés

Budai Szabolcs Creative Commons License 2014-06-29 21:51:45 61540

Köszönöm gondolom valami ilyenre gondolt ő is, bár sztem már csinált ilyet nem hiszem az én kedvemért találta ki.( különben nem is érnek rá szeptemberig, de lehet csak lehúzni akar)

Konkrét anyagot tudsz ajánlani? a lábazatot hogyan tisztítsam meg hogy rá tudjam kenni az anyagot? le kell mosni?

 

 

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2014-06-29 12:04:18 61537

A gondolat majdnem jó...

 

Amit tényleg érdemes csinálni az az, hogy

- kicsivel a járdaszint alattról (~10-15 cm) indulva

- a járdaszint fölötti ~60-70 cm-ig lekened kenhető+vakolható vízszigeteléssel >> folyékony fólia

  (beton/zsalukő alapban és kerítésben nem szokott ennél fentebb jutni a kapilláris víz alulról...)

 

Ez meggátolja a járdaszint fölötti (tehát már látható) sókivirágzást, vakolat ledobást, nemes vakolat foltosodást, kőburkolat ledobást, elszíneződést.

 

A járdaszint alatti kenés pedig, jócskán csökkenti az eső/slaugolás miatti vízterhelését

a kerítés alapnak, ami csökkenti a fentebbi rondaságok kialakulásának az esélyét ...

Előzmény:
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014-06-28 21:41:27 61527

Üdv kerítésemet szeretném javíttatni , a kőműves szerint a lábazatot le lehet kenni ha kiássa kenhető vízszigeteléssel, ezzel megakadályozva a víz felszívódását. Ennek van valami értelme? Állítása szerint 40 cm mélységig kiássák és lekeni?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!