|
|
|
|
 |
Budai Szabolcs
2014-06-29 21:51:45
|
61540
|
Köszönöm gondolom valami ilyenre gondolt ő is, bár sztem már csinált ilyet nem hiszem az én kedvemért találta ki.( különben nem is érnek rá szeptemberig, de lehet csak lehúzni akar)
Konkrét anyagot tudsz ajánlani? a lábazatot hogyan tisztítsam meg hogy rá tudjam kenni az anyagot? le kell mosni?
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2014-06-29 12:04:18
|
61537
|
A gondolat majdnem jó...
Amit tényleg érdemes csinálni az az, hogy
- kicsivel a járdaszint alattról (~10-15 cm) indulva
- a járdaszint fölötti ~60-70 cm-ig lekened kenhető+vakolható vízszigeteléssel >> folyékony fólia
(beton/zsalukő alapban és kerítésben nem szokott ennél fentebb jutni a kapilláris víz alulról...)
Ez meggátolja a járdaszint fölötti (tehát már látható) sókivirágzást, vakolat ledobást, nemes vakolat foltosodást, kőburkolat ledobást, elszíneződést.
A járdaszint alatti kenés pedig, jócskán csökkenti az eső/slaugolás miatti vízterhelését
a kerítés alapnak, ami csökkenti a fentebbi rondaságok kialakulásának az esélyét ... |
|
Előzmény:
 |
Budai Szabolcs
2014-06-28 21:41:27
|
61527
|
Üdv kerítésemet szeretném javíttatni , a kőműves szerint a lábazatot le lehet kenni ha kiássa kenhető vízszigeteléssel, ezzel megakadályozva a víz felszívódását. Ennek van valami értelme? Állítása szerint 40 cm mélységig kiássák és lekeni?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|