|
|
|
|
 |
Peter atyuska
2014-06-29 20:25:14
|
835
|
Szabályozható led kellene neked nagyon kicsi a választék. Amihez még hozzá kéne illeszteni egy külső megvilágítás mérő, egy belső és egy szabályzó rendszer amiben meglehet adni hogy ha kint x lux és bent y lux van akkor a led z lux stb módon világítson. |
|
A hozzászólás:
 |
durkonorbi
2014-06-29 07:25:08
|
833
|
Sziasztok,
kösz a válaszokat! A fényforrás típusát illetően nekem a LED lenne előnyös - most nem részletezném miért, igazából a metódus lenne a kérdéses, azaz:
"a cél az lenne, hogy a kinti fényviszonyoknak megfelelően kellene a LED izzókat vezérelni, azaz ha kint gyenge a fény, a LED izzók is gyenge fénnyel világítsanak, ha kint erős a napsütés, akkor a LED izzó is "full gázon menjen"...
Erre van esetleg ötletetek? |
|
Előzmény:
 |
durkonorbi
2014-06-26 23:22:42
|
824
|
Sziasztok,
tanácsot szeretnék kérni; egy nappali természetes fény pótlása lenne a cél, mert kevés az ablak (és nincs is lehetőség jó helyre tenni többet) ... a megoldás a világítástechnika lehetne, és van is rá ötletem, de a megvalósítás a kérdéses... a cél az lenne, hogy a kinti fényviszonyoknak megfelelően kellene a LED izzókat vezérelni, azaz ha kint gyenge a fény, a LED izzók is gyenge fénnyel világítsanak, ha kint erős a napsütés, akkor a LED izzó is "full gázon menjen" ... ezzel talán "modellezni"/imitálni lehetne egy ablakot... a kérdésem, vajon létezik ilyen jellegű vezérlés készen, megvásárolhatóan, vagy készíteni kell?
(egyszerű módja lehetne elméletben, ha pl. egy napelemre kötök izzót, ami ugye ha sok a fény sok áramot kap - jobban világít, ha kevés a fény, kevés az áramerősség - gyengén világít... ez persze elmélet, és lehet a LED izzóval nem is menne, csak hagyományossal...?!?! De ez lehet csak agymenés is.... :) .... )
Ha bármi ötletet, tanács lenne, sokat segítenétek vele!
Köszönöm
Norbi |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|