Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-29 12:04:18 61537

A gondolat majdnem jó...

 

Amit tényleg érdemes csinálni az az, hogy

- kicsivel a járdaszint alattról (~10-15 cm) indulva

- a járdaszint fölötti ~60-70 cm-ig lekened kenhető+vakolható vízszigeteléssel >> folyékony fólia

  (beton/zsalukő alapban és kerítésben nem szokott ennél fentebb jutni a kapilláris víz alulról...)

 

Ez meggátolja a járdaszint fölötti (tehát már látható) sókivirágzást, vakolat ledobást, nemes vakolat foltosodást, kőburkolat ledobást, elszíneződést.

 

A járdaszint alatti kenés pedig, jócskán csökkenti az eső/slaugolás miatti vízterhelését

a kerítés alapnak, ami csökkenti a fentebbi rondaságok kialakulásának az esélyét ...

Zöldár Creative Commons License 2014-06-29 02:38:56 61534

  " Ennek van valami értelme? "

 

  Van bizony. A kőmíves munkát és árbevételt akar !!

KömKel Creative Commons License 2014-06-28 23:08:15 61529

LEhet én vagyok elmaradva technológiai tudásban, de nem ismerek olyan kenhető vizszigetelést, ami kültéri lenne... (és ne lenne krva drága)

 

Amennyiben fel tud szivárogni a falban a talajnedvesség, akkor nem elég kivülről leszigetelni. Ha nincs alulról elválasztva, úgysem ér semmit.

A hozzászólás:
Budai Szabolcs Creative Commons License 2014-06-28 21:41:27 61527

Üdv kerítésemet szeretném javíttatni , a kőműves szerint a lábazatot le lehet kenni ha kiássa kenhető vízszigeteléssel, ezzel megakadályozva a víz felszívódását. Ennek van valami értelme? Állítása szerint 40 cm mélységig kiássák és lekeni?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!