|
|
|
|
 |
Törölt nick
2014-06-29 12:04:18
|
61537
|
A gondolat majdnem jó...
Amit tényleg érdemes csinálni az az, hogy
- kicsivel a járdaszint alattról (~10-15 cm) indulva
- a járdaszint fölötti ~60-70 cm-ig lekened kenhető+vakolható vízszigeteléssel >> folyékony fólia
(beton/zsalukő alapban és kerítésben nem szokott ennél fentebb jutni a kapilláris víz alulról...)
Ez meggátolja a járdaszint fölötti (tehát már látható) sókivirágzást, vakolat ledobást, nemes vakolat foltosodást, kőburkolat ledobást, elszíneződést.
A járdaszint alatti kenés pedig, jócskán csökkenti az eső/slaugolás miatti vízterhelését
a kerítés alapnak, ami csökkenti a fentebbi rondaságok kialakulásának az esélyét ... |
|
 |
Zöldár
2014-06-29 02:38:56
|
61534
|
" Ennek van valami értelme? "
Van bizony. A kőmíves munkát és árbevételt akar !! |
|
 |
KömKel
2014-06-28 23:08:15
|
61529
|
LEhet én vagyok elmaradva technológiai tudásban, de nem ismerek olyan kenhető vizszigetelést, ami kültéri lenne... (és ne lenne krva drága)
Amennyiben fel tud szivárogni a falban a talajnedvesség, akkor nem elég kivülről leszigetelni. Ha nincs alulról elválasztva, úgysem ér semmit. |
|
A hozzászólás:
 |
Budai Szabolcs
2014-06-28 21:41:27
|
61527
|
Üdv kerítésemet szeretném javíttatni , a kőműves szerint a lábazatot le lehet kenni ha kiássa kenhető vízszigeteléssel, ezzel megakadályozva a víz felszívódását. Ennek van valami értelme? Állítása szerint 40 cm mélységig kiássák és lekeni?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|