Keresés

Részletes keresés

durkonorbi Creative Commons License 2014-06-29 07:25:08 833

Sziasztok,

 

kösz a válaszokat!  A fényforrás típusát illetően nekem a LED lenne előnyös - most nem részletezném miért, igazából a metódus lenne a kérdéses, azaz:

 

"a cél az lenne, hogy a kinti fényviszonyoknak megfelelően kellene a LED izzókat vezérelni, azaz ha kint gyenge a fény, a LED izzók is gyenge fénnyel világítsanak, ha kint erős a napsütés, akkor a LED izzó is "full gázon menjen"...

 

Erre van esetleg ötletetek?

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-26 23:48:27 825

Hát ennek nem sok értelme lenne, de biztos jó szórakozás. Szerelj fel ledspotok helyett sima egyszerű fénycsöveket, lehetőleg minél hosszabbat. Annak a szórt fénye ezerszer jobb a szemnek, mint a ledek spotjai.

A hozzászólás:
durkonorbi Creative Commons License 2014-06-26 23:22:42 824

Sziasztok,

 

tanácsot szeretnék kérni; egy nappali természetes fény pótlása lenne a cél, mert kevés az ablak (és nincs is lehetőség jó helyre tenni többet) ... a megoldás a világítástechnika lehetne, és van is rá ötletem, de a megvalósítás a kérdéses... a cél az lenne, hogy a kinti fényviszonyoknak megfelelően kellene a LED izzókat vezérelni, azaz ha kint gyenge a fény, a LED izzók is gyenge fénnyel világítsanak, ha kint erős a napsütés, akkor a LED izzó is "full gázon menjen" ... ezzel talán "modellezni"/imitálni lehetne egy ablakot... a kérdésem, vajon létezik ilyen jellegű vezérlés készen, megvásárolhatóan, vagy készíteni kell?

 

(egyszerű módja lehetne elméletben, ha pl. egy napelemre kötök izzót, ami ugye ha sok a fény sok áramot kap - jobban világít, ha kevés a fény, kevés az áramerősség - gyengén világít... ez persze elmélet, és lehet a LED izzóval nem is menne, csak hagyományossal...?!?! De ez lehet csak agymenés is.... :) .... )

 

Ha bármi ötletet, tanács lenne, sokat segítenétek vele!

 

Köszönöm

 

Norbi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!