|
|
|
|
 |
Andrew77
2014-06-26 11:18:32
|
22550
|
T-Maxot vagy Deltát biztos nem hívnék Rodinalban, de szoktam használni olcsóbb filmeket is (mert az anyagi lehetőségeim végesek), mint Fortepan, Fomapan, Polypan. Ha tudnék javítani a minőségén nyílván nem bánnám.
Egyébként van vele tapasztalatod? |
|
A hozzászólás:
 |
foveon
2014-06-26 11:00:17
|
22549
|
hat nem tom olyan nagy difit nem latok azon a h betun:) sztem ez a konyhasozzuk a rodinalt fortepanon az a xarbol a varat kategoria. rendes filmet kell hasznalni rendes hivoval (pl xtol) es meg van oldva. persze igy biztos tobbe kerul de kerdes hogy kinek mit ernek meg a kepei, vagy csak siman technozni akar...
|
|
Előzmény:
 |
Andrew77
2014-06-26 09:51:36
|
22548
|
Sziasztok!
Neten futottam bele pár írásba amikben sót adnak Rodinalhoz. Van ahol nátrum-kloridot (konyhasót) írnak, de a legtöbb helyen nátrium-szulfitot. Többnyire finomabb szemcsézetről számolnak be. Van aki a magasabb alapfátyolt és csökkent élességet is megemlíti negatívumként. Az érdekelne, hogy próbálte-e már valaki. Főleg Fortepan 100-assal vagy Fomapan 100-assal szerzett tapasztalatokra lennék kíváncsi, amik egyébként is durvább szemcsézettségű filmek.
Itt egy link is. Ő pl. tengeri sót használt.
http://www.streetphotographyblog.co.uk/906/ |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|