Keresés

Részletes keresés

vinettu Creative Commons License 2014-06-19 23:33:01 55

Kívül egy síkban van a pajzs és a betét, belül lóg ki fél centit, hogy a kulcscsomó ne koptassa az ajtót feleslegesen.

A hozzászólás:
python 357 Creative Commons License 2014-06-19 22:28:30 53

Jól választottál!

Ötféle nyitási módszer ellen hatásos ez a zárbetét!.

Én a 400-as szériából rendeltem pár zárbetétet, -és eddig nagyon meg vagyok elégedve velük! Sajnos édesanyám nehezen szokja meg a túlfordítást a kulcs kivételekor,-de hát valamit valamiért! Az biztos, hogy a betörő tovább megy ha meglátja a Tokoz zárbetétet,  de az fontos,-hogy törésvédelem legyen a zárbetét körül,-nehogy a törő szerszámmal  rá tudjon nyúlni a betétre,-mert akkor ketté töri akár a 400-as is,-hiába van egy keményfém erősítés a zárbetét alsó részében!!!!.....

Előzmény:
vinettu Creative Commons License 2014-06-19 22:04:20 51

Találtam egy apró x-et a postaládánkon a minap, ami azért is volt érdekes, mert pár hónapja a betörők jelzéseiről cikkeztek. Akkor nem észleltem ilyet, 2 napja viszont pont egy beszélgetés kapcsán felmerült betörés miatt újra szétnéztem a villanyóra, kaputelefon és végül a postaláda környékén. Mondanom sem kell, a régóta halogatott zárbetétcsere 2 nap alatt lezajlott (az ajtó maga eléggé masszív, 4 zsanéron lóg, 5 ponton záródik, 6 cm vastag, többrétegű, rohadt nehéz MDF lap). Több órás keresgélés és olvasgatás után végül is a Tokoz Pro 300 típust választottam. Nagy választék, jó támogatás jár hozzá, rugalmasan alakítható "azonoskulcsos" rendszer. Ma délután beszereltem, masszív, rugók-csapok nélküli, lamellás működésű darab. Már ránézésre is riasztó a szokatlan forma (én legalábbis a szembeszomszéd gagyi zárbetétjével próbálkoznék a betörő helyében:) ). Maga a működés is szokatlan, a kulcsot kivenni egy plusz mozdulat után lehet csak, akár zárod, akár nyitod (valószínűleg ez a lamellás rendszert miatt lehet. Nem volt kevés, valamivel több mint 20 ezer volt, de bízom a változtatás erejében és, hogy megérte ez a pénz.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!