Sziasztok! Beépítésre ítéltük a képen látható előtető alatti részt. Nem csak téliesítve lesz, hanem a lakótérhez fog tartozni. Írogatok pár dolgot, kérdést ha valamit nem jól gondolok, jöhet a fejmosás, javítás. 1. A terasz betonja nem egyenletes, mert térkövezni akartam. Elég rücskös a beton, illetve van ahol 2-3 cm-t kellene igazítani rajta. Erre jönne a vízszigetelés, előtte valamilyen szinten gondolom le kellene glettelni. Átcsiszolom, aztán áthúzom… mivel? Esztrich beton? Csemperagasztó? Csak azért kellene, hogy a vízszigetelést nehogy kilyukassza, vagy átszakadjon valahol egy lyuknál. 3. Lerakok bitumenes lemezt a teljes felületen, összeolvasztva. Egy réteg elég lesz? 4. Felépítem a favázat a jelenlegi oszlopok által határolt terülten: a. Mivel az oszlopok 12x12-esek, 5x12-es pallókkal dolgoznék. Alulra a vízszigetelésre kerül egy vízszintes palló. Ehhez és a felső szelemenhez rögzítve 62,5 cm-es távolságban függőlegesen állítok pallókat (a 125 cm-es gipszkarton/osb lapokhoz igazítva). b. Ahol nyílászáró lesz, ott a meglévő osztásba szabom be a pallókat, hogy az ablak/ajtó pont beférjen. c. Kívülről OSB-vel burkolom (vagy inkább MDF-el?). d. Kitöltöm a 12centit gyapottáblákkal. e Megcsinálom az elektromos és egyéb csövezést, besüllyesztve a gyapotba. Ezt a fóliázáson belül lenne érdemes, de ha még rakok plusz párnafákat, akkor az a belső térből vesz el, ami így is kevés. Ha párnafázok, akkor viszont lehet távolabb rakni a pallókat, mint 62,5 cm? Párnafa 3x5-ös jó? f. Párazáró fólia g. Gipszkarton két rétegben. 5. A fal alsó pallója alá érdemes lenne XPS-t tenni? 6. Padló: ezt a gipszkartonozás előtt lenne érdemes? 7. A padlónak kb. 15 centi magasságom van a jelenlegi házfalnál, a leendő külső falnál ez +3-5 cm. Ebbe kéne belezsúfolni minél több szigetelést. 1 cm a burkolás, 5-6 cm az aljzatbeton, így marad belül 7-8 cm, kívül 10-12 cm vastagságnak hely. A hőszigetelővel kihozom nagyjából vízszintesre a betonozás előtt a szintet. Ha vannak kiugrások (mert pl. nem szabok ék alakban szigetelést), az gondot okozhat az aljzatbetonnál? Arra gondolok, hogy a hirtelen vastagságváltozásnál könnyebben törhet? Esetleg vashálót rakjak bele? Ilyen vastagságnál jelentene az valamit? 8. Mi számít lépésálló szigetelésnek? 100-150-200-as? Grafitost szeretnék a kevés hely miatt. 9. Födém: jelenlegi cserepezést újrarakom, rendesen aláfóliázom, 5centis légrés felül kiszellőztetve. Bevilágító megszűnik. 10. Kicsi a lejtése a tetőnek, a fóliát 20-30 cm átfedéssel rakjam, vagy legyen még több? 11. A 15 cm magas szarufák fölött lambéria van. Ezt kitöltöm gyapottal, alá keresztbe 10x5-ös pallók, kitöltve gyapottal. Alá fólia, párnafa gipszkarton. Itt milyen sűrűn érdemes tenni a párnafákat? 50 cm elég, vagy közelebb? Nehogy később behajoljon a gipszkarton. 1 réteg gipszkarton elég? 12. Kívülre az osbre menne még 15-20 cm EPS ragasztva, alsó 30 cm XPS.
Egyelőre ennyi. Vizes helység is lenne, arról majd mg kérdezek. Köszi.

|