Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-06-17 13:02:01 61412

Pont a napokban fejeztem be egy engtervet egy lakóházra, ami előtt van egy dupla garázs.

Pakolható lomos, járható padlásteret szeretne a tulajdonos.

 

Két választás volt:

1. Fafödém (felül OSB, alul gipszkarton)

2. Vb gerendás+béléstestes födém (felül simitott felbeton, alul vakolat)

 

Melyik az olcsóbb?

90% rávágja, hogy a fafödém.

 

Ami igaz is, kb 4.5 m fesztávig.

Itt azonban 6 méteres fesztávról van szó, és a fafödém jött ki drágábbra, méghozzá ~15%-al.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2014-06-17 12:55:24 61410

Jó, ez a jogi rész igaz! De ezt hagyjuk. A kalkulátor meg .... laikusok vagyunk Kömkel :-)....ebből lehetett kiindulni :-)

Előzmény:
KömKel Creative Commons License 2014-06-17 12:51:28 61409

Ezek a kalkulátorok nagyon általánositanak, és pont azok a részletek nincsenek benne, amiket minden házra egyedileg kell kiszerkeszteni, kiszámolni, és ezek a legdrágábbak.

(egy ereszcsatorna megvan 3500 Ft/fm-ből, az attikafal 15-20e Ft/fm pl)

 

Teljes mértékben kizárt, hogy egy lapostetős emeletráépités még csak közelitőleg is hasonló árban legyen egy magastetős beépitéssel.

 

Aki lapostetős házat akar épiteni, MÉG TELEKVÁSÁRLÁS ELŐTT be kell menni a főépitészhez, és megkérdezni, hogy településképi szempontból mehet-e (ha egyébként nem előirás a kötelező magastető, és belefér az épitménymagasságba, stb).

Ahol nem jellemző a lapostető, ott a legritkább esetben engedik csak meg.

 

Máskülönben úgy jár, mint pár ügyfelem, akik telekvásárlás után szembesültek azzal, hogy az előre megálmodott kégliből szinte semmi sem valósulhat meg...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!