Ezek a kalkulátorok nagyon általánositanak, és pont azok a részletek nincsenek benne, amiket minden házra egyedileg kell kiszerkeszteni, kiszámolni, és ezek a legdrágábbak.
(egy ereszcsatorna megvan 3500 Ft/fm-ből, az attikafal 15-20e Ft/fm pl)
Teljes mértékben kizárt, hogy egy lapostetős emeletráépités még csak közelitőleg is hasonló árban legyen egy magastetős beépitéssel.
Aki lapostetős házat akar épiteni, MÉG TELEKVÁSÁRLÁS ELŐTT be kell menni a főépitészhez, és megkérdezni, hogy településképi szempontból mehet-e (ha egyébként nem előirás a kötelező magastető, és belefér az épitménymagasságba, stb).
Ahol nem jellemző a lapostető, ott a legritkább esetben engedik csak meg.
Máskülönben úgy jár, mint pár ügyfelem, akik telekvásárlás után szembesültek azzal, hogy az előre megálmodott kégliből szinte semmi sem valósulhat meg... |