|
|
|
|
 |
KömKel
2014-06-17 12:56:20
|
61411
|
Ott van ezzel a magyarázattal képzavar, hogy akinek kell 100 m2 kihasználható tér felül, az úgyis kétszintest épit. És erre vagy magastetőt, vagy lapostetőt rak.
Akinek meg 60 m2 kell felülre, az választhat:
1. Magastetős tetőtérbeépités
2. 60 m2 emeletráépités (lapostetővel vagy magastetővel), és a fennmaradó 40 m2 mondjuk tetőterasz (kvázi lapostető az is, csak a földszint felett)
Ezért mondom, hogy ezek a kalkulátorok nem (túl) jók, mert almát hasonlit a körtéhez. |
|
A hozzászólás:
 |
jacquesDave
2014-06-17 12:50:49
|
61408
|
Szia KömKel!
Szerintem Evonly úgy értette, hogy a ferde síkú tető-terének légteréből használható (teljes értékű, nem csak 1,9 fölötti) kihasználhatósága miatt kijöhet olcsóbbra, ha nem akar ferde síkot.
Tehát 100 nm-nél lapostetős fedés esetén 100 nm használható, magastetőnél meg ~60(?) és a 40 nm plusz már a lapos tető felé billentheti a mérleget.
Feltételezve azt, hogy valakinek fontos az, hogy ne legyen körülötte könnyűszerkezetes (nincs hőtárolás) ferde sík.
Üdv,
Dave |
|
Előzmény:
 |
KömKel
2014-06-17 12:04:53
|
61406
|
Bocsánat, de évi 20-25 házat tervezek, kiviteli tervvel és árajánlatokkal, kivitelezéssel együtt, had tudjam már jobban...
A tetőtérbeépitésnél a tetőszerkezet adja önmagában a födémet is. Cserépfedéssel együtt a tetőszerkezet 45 fokos tető esetén 14e Ft/m2 körül van mindenestől.
Ebben benne van:
- tető+födémszerkezet
- fólia+cserép+bádogozás (azaz vizszigetelés)
Egy beton zárófödém 18-20e Ft/m2, plusz felmenő falak.
Ebben még nincs benne:
- vizszigetelés
- attikafal a vizelvezetésnek
A gyapot hőszigetelésből a nagyon jó Multirock 1000 Ft/m2/10 cm, XPS-ből 4000 Ft/m2/10 cm. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|