|
|
|
|
 |
KömKel
2014-06-17 12:51:28
|
61409
|
Ezek a kalkulátorok nagyon általánositanak, és pont azok a részletek nincsenek benne, amiket minden házra egyedileg kell kiszerkeszteni, kiszámolni, és ezek a legdrágábbak.
(egy ereszcsatorna megvan 3500 Ft/fm-ből, az attikafal 15-20e Ft/fm pl)
Teljes mértékben kizárt, hogy egy lapostetős emeletráépités még csak közelitőleg is hasonló árban legyen egy magastetős beépitéssel.
Aki lapostetős házat akar épiteni, MÉG TELEKVÁSÁRLÁS ELŐTT be kell menni a főépitészhez, és megkérdezni, hogy településképi szempontból mehet-e (ha egyébként nem előirás a kötelező magastető, és belefér az épitménymagasságba, stb).
Ahol nem jellemző a lapostető, ott a legritkább esetben engedik csak meg.
Máskülönben úgy jár, mint pár ügyfelem, akik telekvásárlás után szembesültek azzal, hogy az előre megálmodott kégliből szinte semmi sem valósulhat meg... |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2014-06-17 12:40:48
|
61407
|
Nekem mindegy, én is átszámoltam a kalkulátorokkal a házamat így is úgy is, nekem ház nm-ére vetítve 20 000 ft-ttal olcsóbbra jönne ki lapostetővel...
De te vagy a szakember :-)...tudhatod jobban, csak az én házamra ez nem igaz. Én meg ebből indultam ki. |
|
Előzmény:
 |
KömKel
2014-06-17 12:04:53
|
61406
|
Bocsánat, de évi 20-25 házat tervezek, kiviteli tervvel és árajánlatokkal, kivitelezéssel együtt, had tudjam már jobban...
A tetőtérbeépitésnél a tetőszerkezet adja önmagában a födémet is. Cserépfedéssel együtt a tetőszerkezet 45 fokos tető esetén 14e Ft/m2 körül van mindenestől.
Ebben benne van:
- tető+födémszerkezet
- fólia+cserép+bádogozás (azaz vizszigetelés)
Egy beton zárófödém 18-20e Ft/m2, plusz felmenő falak.
Ebben még nincs benne:
- vizszigetelés
- attikafal a vizelvezetésnek
A gyapot hőszigetelésből a nagyon jó Multirock 1000 Ft/m2/10 cm, XPS-ből 4000 Ft/m2/10 cm. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|