Keresés

Részletes keresés

jacquesDave Creative Commons License 2014-06-17 12:50:49 61408

Szia KömKel!

 

Szerintem Evonly úgy értette, hogy a ferde síkú tető-terének légteréből használható (teljes értékű, nem csak 1,9 fölötti) kihasználhatósága miatt kijöhet olcsóbbra, ha nem akar ferde síkot.

Tehát 100 nm-nél lapostetős fedés esetén 100 nm használható, magastetőnél meg ~60(?) és a 40 nm plusz már a lapos tető felé billentheti a mérleget.

 

Feltételezve azt, hogy valakinek fontos az, hogy ne legyen körülötte könnyűszerkezetes (nincs hőtárolás) ferde sík.

 

Üdv,

Dave

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-17 12:40:48 61407

Nekem mindegy, én is átszámoltam a kalkulátorokkal a házamat így is úgy is, nekem ház nm-ére vetítve 20 000 ft-ttal olcsóbbra jönne ki lapostetővel...

 

De te vagy a szakember :-)...tudhatod jobban, csak az én házamra ez nem igaz. Én meg ebből indultam ki.

A hozzászólás:
KömKel Creative Commons License 2014-06-17 12:04:53 61406

 

Bocsánat, de évi 20-25 házat tervezek, kiviteli tervvel és árajánlatokkal, kivitelezéssel együtt, had tudjam már jobban...

 

A tetőtérbeépitésnél a tetőszerkezet adja önmagában a födémet is. Cserépfedéssel együtt a tetőszerkezet 45 fokos tető esetén 14e Ft/m2 körül van mindenestől.

Ebben benne van:

- tető+födémszerkezet

- fólia+cserép+bádogozás (azaz vizszigetelés)

 

Egy beton zárófödém 18-20e Ft/m2, plusz felmenő falak.

Ebben még nincs benne:

- vizszigetelés

- attikafal a vizelvezetésnek

 

A gyapot hőszigetelésből a nagyon jó Multirock 1000 Ft/m2/10 cm, XPS-ből 4000 Ft/m2/10 cm.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2014-06-17 11:26:04 61402

Kömkel!

 

Olcsóbb!

 

Ne csak a vízszintes részeket vegyük! ott az egész ácsolt tető, cseréppel, meg mindennel!

 

Én a következőt hasonlítottam össze: kétszintes ház lapostetővel és tetőtérbeépítéssel. A tetőtérbeépítés SOKKAL drágább mint a második szint téglából lapostetővel és szigetelve!

 

A tetőtérbe kell egy csomó minden. Szarufák, cserép, fólia, oromfal, hőszigetelés min 30 cm, fólia, gipszkarton.

 

 

Ehhez képest egy rendes második szint lapostetőszigeteléssel olcsóbb. Vegyük azt a különbséget is hozzá, hogy eleve építessz már a tetőtérhez egy 1 m-es térdfalat! Na ha arra még 2 m-nyi téglát és zárófödémet raksz, az jóval olcsóbb mint a tetőtérbeépítés, és akkor vegyünk hozzá pár dolgot: lehet rendes ablakod, normális a tér, és nem döglessz majd meg nyáron a hőségtől, plusz télen nem áll meg a tetőablakaidon a hó és nem lesz sotét a tetőtér amíg le nem kotrod valahogy! Én akkor is kétszintes lapostetőst csinálnék ha drágább lenne valamivel, mert sokkal jobb! De nem drágább!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!