|
|
|
|
 |
jacquesDave
2014-06-17 12:50:49
|
61408
|
Szia KömKel!
Szerintem Evonly úgy értette, hogy a ferde síkú tető-terének légteréből használható (teljes értékű, nem csak 1,9 fölötti) kihasználhatósága miatt kijöhet olcsóbbra, ha nem akar ferde síkot.
Tehát 100 nm-nél lapostetős fedés esetén 100 nm használható, magastetőnél meg ~60(?) és a 40 nm plusz már a lapos tető felé billentheti a mérleget.
Feltételezve azt, hogy valakinek fontos az, hogy ne legyen körülötte könnyűszerkezetes (nincs hőtárolás) ferde sík.
Üdv,
Dave |
|
 |
Törölt nick
2014-06-17 12:40:48
|
61407
|
Nekem mindegy, én is átszámoltam a kalkulátorokkal a házamat így is úgy is, nekem ház nm-ére vetítve 20 000 ft-ttal olcsóbbra jönne ki lapostetővel...
De te vagy a szakember :-)...tudhatod jobban, csak az én házamra ez nem igaz. Én meg ebből indultam ki. |
|
A hozzászólás:
 |
KömKel
2014-06-17 12:04:53
|
61406
|
Bocsánat, de évi 20-25 házat tervezek, kiviteli tervvel és árajánlatokkal, kivitelezéssel együtt, had tudjam már jobban...
A tetőtérbeépitésnél a tetőszerkezet adja önmagában a födémet is. Cserépfedéssel együtt a tetőszerkezet 45 fokos tető esetén 14e Ft/m2 körül van mindenestől.
Ebben benne van:
- tető+födémszerkezet
- fólia+cserép+bádogozás (azaz vizszigetelés)
Egy beton zárófödém 18-20e Ft/m2, plusz felmenő falak.
Ebben még nincs benne:
- vizszigetelés
- attikafal a vizelvezetésnek
A gyapot hőszigetelésből a nagyon jó Multirock 1000 Ft/m2/10 cm, XPS-ből 4000 Ft/m2/10 cm. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2014-06-17 11:26:04
|
61402
|
Kömkel!
Olcsóbb!
Ne csak a vízszintes részeket vegyük! ott az egész ácsolt tető, cseréppel, meg mindennel!
Én a következőt hasonlítottam össze: kétszintes ház lapostetővel és tetőtérbeépítéssel. A tetőtérbeépítés SOKKAL drágább mint a második szint téglából lapostetővel és szigetelve!
A tetőtérbe kell egy csomó minden. Szarufák, cserép, fólia, oromfal, hőszigetelés min 30 cm, fólia, gipszkarton.
Ehhez képest egy rendes második szint lapostetőszigeteléssel olcsóbb. Vegyük azt a különbséget is hozzá, hogy eleve építessz már a tetőtérhez egy 1 m-es térdfalat! Na ha arra még 2 m-nyi téglát és zárófödémet raksz, az jóval olcsóbb mint a tetőtérbeépítés, és akkor vegyünk hozzá pár dolgot: lehet rendes ablakod, normális a tér, és nem döglessz majd meg nyáron a hőségtől, plusz télen nem áll meg a tetőablakaidon a hó és nem lesz sotét a tetőtér amíg le nem kotrod valahogy! Én akkor is kétszintes lapostetőst csinálnék ha drágább lenne valamivel, mert sokkal jobb! De nem drágább! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|