Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-06-17 11:16:04 61397

Mert településképi szempontból nem illik az utcaképbe.

 

Abba az utcába, ahol nincs lapostetős épület, rohadt nehéz átverni egy ilyet a főépitészen és tervtanácson, hiába van egy utcával arrébb tucatszám ilyen.

A hozzászólás:
Garfield007 Creative Commons License 2014-06-17 10:57:30 61395

Azt három tőmondatban le lehet írni, hogy miért nem engedték? 

A CSAK nem ér :-)

Előzmény:
KömKel Creative Commons License 2014-06-17 10:41:31 61391

Mindennel egyetérek, kivéve:

"A magastetőnél pedig gondolom olcsóbb"

 

mert nem olcsóbb.

 

Többszintes épületnél a zárófödémet magastetőnél általában a fogópárok adják, magyarul fafödém van. A hőszigetelés gyapot, vizszigetelést a héjazat adja.

 

Lapostetőnél viszont csak olyan szerkezetet készithetsz, ami beázás esetén sem omlik a fejedre, azaz vasbeton födémet (tökmindegy hogy gerendás vagy monolit). A hőszigetelés drága EPS150, vagy XPS, a vizszigetelés pedig modifikált többrétegű bitumenes lemez, vagy PVC, megfelelő vizelvezetéssel, attikafallal.

 

Zuglóban szerettünk volna egy ilyet:

 

De nem engedtek lapostetőt, szóval ez lett:

 

 

 

A korcolt lemezfedés is tud modern kinézetet adni az épületnek.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!