|
|
|
|
 |
KömKel
2014-06-17 11:16:04
|
61397
|
Mert településképi szempontból nem illik az utcaképbe.
Abba az utcába, ahol nincs lapostetős épület, rohadt nehéz átverni egy ilyet a főépitészen és tervtanácson, hiába van egy utcával arrébb tucatszám ilyen. |
|
A hozzászólás:
 |
Garfield007
2014-06-17 10:57:30
|
61395
|
Azt három tőmondatban le lehet írni, hogy miért nem engedték?
A CSAK nem ér :-) |
|
Előzmény:
 |
KömKel
2014-06-17 10:41:31
|
61391
|
Mindennel egyetérek, kivéve:
"A magastetőnél pedig gondolom olcsóbb"
mert nem olcsóbb.
Többszintes épületnél a zárófödémet magastetőnél általában a fogópárok adják, magyarul fafödém van. A hőszigetelés gyapot, vizszigetelést a héjazat adja.
Lapostetőnél viszont csak olyan szerkezetet készithetsz, ami beázás esetén sem omlik a fejedre, azaz vasbeton födémet (tökmindegy hogy gerendás vagy monolit). A hőszigetelés drága EPS150, vagy XPS, a vizszigetelés pedig modifikált többrétegű bitumenes lemez, vagy PVC, megfelelő vizelvezetéssel, attikafallal.
Zuglóban szerettünk volna egy ilyet:

De nem engedtek lapostetőt, szóval ez lett:


A korcolt lemezfedés is tud modern kinézetet adni az épületnek.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|