|
|
|
|
 |
KömKel
2014-06-16 16:11:18
|
61377
|
Mész+homok alapú "maltert" szoktak használni, kevés cementtel, jó zsirosra keverve. Ennek sajnos az az átka, hogy pár évente át kell kenegetni.
Ha a mostanira ráhúzol bármilyen anyagból egy vékony réteget, az még idén le fog róla jönni a fenébe. Vagy kend telibe, vagy sehogy.
Ha viszont erős cementes anyagot használsz, akkor számits rá, hogy összeköti a kúpokat úgy, hogy csak töréssel válnak szét. |
|
A hozzászólás:
 |
bohrer
2014-06-16 15:45:26
|
61376
|
Tanácsot kérnék kúpcserép "malterozással " kapcsolatban.
80-as években épült ház kúpcserepei valailyen malterral voltak kikenve, mára helyenként kiperdült lepotyogott, de a 90%-a még rajta van.
Óvatosan lekopogtanánk a régit ami könnyedén lejön, majd kikennénk a hiányzó részeket, vagy esetleg egy vékony réteget a tetejére a régi malternak.
Miit használjunk? Flexibilis csemperagasztó, esetleg dísztégla falazó-fugázó,
vagy csemperagasztó kis 0-1-es sóderral , cementtel keverve.
Egyéb praktikák?
Köszönöm a válaszokat elölre is. B. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|