Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-06-16 16:11:18 61377

Mész+homok alapú "maltert" szoktak használni, kevés cementtel, jó zsirosra keverve. Ennek sajnos az az átka, hogy pár évente át kell kenegetni.

Ha a mostanira ráhúzol bármilyen anyagból egy vékony réteget, az még idén le fog róla jönni a fenébe. Vagy kend telibe, vagy sehogy.

 

Ha viszont erős cementes anyagot használsz, akkor számits rá, hogy összeköti a kúpokat úgy, hogy csak töréssel válnak szét.

A hozzászólás:
bohrer Creative Commons License 2014-06-16 15:45:26 61376

Tanácsot kérnék kúpcserép "malterozással " kapcsolatban.



80-as években épült ház kúpcserepei valailyen malterral voltak kikenve, mára helyenként kiperdült lepotyogott, de a 90%-a még rajta van.

Óvatosan lekopogtanánk a régit ami könnyedén lejön, majd kikennénk a hiányzó részeket, vagy esetleg egy vékony réteget a tetejére a régi malternak.

Miit használjunk? Flexibilis csemperagasztó, esetleg dísztégla falazó-fugázó,

vagy csemperagasztó kis 0-1-es sóderral , cementtel keverve.

Egyéb praktikák?



Köszönöm a válaszokat elölre is.  B.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!