Valóban... a tartása nem korlátozható rendeleti úton.
De!
A tartási körülmények korlátozva vannak, most is :-)
Hasonló a helyzet mint az engedély nélkül építhető építményeknél.
Tarthatsz... HA!!! az EGYÉB szabályoknak és érdekeknek is megfelel a tartás.
Mert képbe kerülnek az egyéb szabályok....
- birtok védelem (zaj, szag, por, legyek, stb.)
- állategészségügyi előírások
- állatjóléti előírások
- környezetvédelmi előírások (trágya tárolás, hulladék kezelés, védőtávolság)
Szóval, lehet azért fogást találni az elvadult szomszédon, de nem sima ügy és nem egymenetes általában.
(mivel ez itt azért az észak-nyugat balkán és szokás magasról tojni másokra...)
Aztán itt a városban pl. ahol felmerülhet méretesebb ól/istálló építése, ez érvényes.
-----
(8) Lke és Mát-vk övezetben állattartó építményt
csak a 12. melléklet szerint lehatárolt területen lehet építeni legfeljebb 25 m2 beépített alapterület nagyságban.
 (9) 25 m2-t meghaladó alapterületű állattartó épületet csak Mát, Máá, Máf, Mák, Kmü övezetben lehet elhelyezni.
f) állattartó épület elhelyezésének feltétele:
a szomszédos telkeken meglévő lakóépülettől min. 15 m távolság betartása.
----- |