Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-16 12:01:25 61364

Valóban... a tartása nem korlátozható rendeleti úton.

 

De!

A tartási körülmények korlátozva vannak, most is :-)

 

Hasonló a helyzet mint az engedély nélkül építhető építményeknél.

Tarthatsz... HA!!! az EGYÉB szabályoknak és érdekeknek is megfelel a tartás.

 

Mert képbe kerülnek az egyéb szabályok....

- birtok védelem (zaj, szag, por, legyek, stb.)

- állategészségügyi előírások

- állatjóléti előírások

- környezetvédelmi előírások (trágya tárolás, hulladék kezelés, védőtávolság)

 

Szóval, lehet azért fogást találni az elvadult szomszédon, de nem sima ügy és nem egymenetes általában.

(mivel ez itt azért az észak-nyugat balkán és szokás magasról tojni másokra...)

 

 

Aztán itt a városban pl. ahol felmerülhet méretesebb ól/istálló építése, ez érvényes.

-----

(8) Lke  és  Mát-vk  övezetben  állattartó  építményt

csak  a  12.  melléklet  szerint  lehatárolt területen lehet építeni legfeljebb 25 m2 beépített alapterület nagyságban.


(9) 25  m2-t  meghaladó  alapterületű  állattartó  épületet  csak  Mát,  Máá,  Máf,  Mák,  Kmü övezetben lehet elhelyezni.

 

 

f)  állattartó  épület  elhelyezésének  feltétele: 

a  szomszédos  telkeken  meglévő lakóépülettől min. 15 m távolság betartása.

-----

A hozzászólás:
Garfield007 Creative Commons License 2014-06-16 11:25:10 61363

Meg ez is apróság:

Mezőgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható.

Előzmény:
pavarotti Creative Commons License 2014-06-16 11:18:15 61359

apróság de fontos lehet jegyzőhöz fordulásnál, hogy ő 12 hónapon belüli történés ill. változás esetén illetékes.

Ezen túl, régebben fennálló állapot sérelmezése esetén csak a bíróság.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!