Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-06-16 11:24:32 61362

Idióta kormányunk egyik első rendelkezése az volt, hogy a "falun lehessen má' disznót tartani", ezért a falusias/kertvárosias lakóövezetekben a tiltást levették a házi haszonállatokról.

Elvileg nyugodtan tenyészthet melletted disznót/tyúkot/kacsát/nyulat a szomszéd, kénytelen vagy elviselni.

 

(nem tudom most hogy áll a dolog, de 4 éve elég komoly viták voltak az épitészek között a belső levlisten ezzel kapcsolatban)

pavarotti Creative Commons License 2014-06-16 11:18:15 61359

apróság de fontos lehet jegyzőhöz fordulásnál, hogy ő 12 hónapon belüli történés ill. változás esetén illetékes.

Ezen túl, régebben fennálló állapot sérelmezése esetén csak a bíróság.

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2014-06-16 10:46:03 61358

Szintén jegyző az illetékes, mivel a tartás módja alighanem: birtok háborítás.

 

Valószínűleg a darabszámra is van helyi korlátozás.

Plusz az ÁNTSZ-nek is lehet gondja, holmi védőtávolságokkal.

Előzmény:
murray Creative Commons License 2014-06-16 10:16:37 61356

ez de kemény.. akkor én szót sem szólhatok hogy a szomszéd tyúkjainak a szara és szemete az én telkemre folyik át és odaraktam egy sor téglát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!