|
|
|
|
 |
KömKel
2014-06-16 11:24:32
|
61362
|
Idióta kormányunk egyik első rendelkezése az volt, hogy a "falun lehessen má' disznót tartani", ezért a falusias/kertvárosias lakóövezetekben a tiltást levették a házi haszonállatokról.
Elvileg nyugodtan tenyészthet melletted disznót/tyúkot/kacsát/nyulat a szomszéd, kénytelen vagy elviselni.
(nem tudom most hogy áll a dolog, de 4 éve elég komoly viták voltak az épitészek között a belső levlisten ezzel kapcsolatban) |
|
 |
pavarotti
2014-06-16 11:18:15
|
61359
|
apróság de fontos lehet jegyzőhöz fordulásnál, hogy ő 12 hónapon belüli történés ill. változás esetén illetékes.
Ezen túl, régebben fennálló állapot sérelmezése esetén csak a bíróság. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2014-06-16 10:46:03
|
61358
|
Szintén jegyző az illetékes, mivel a tartás módja alighanem: birtok háborítás.
Valószínűleg a darabszámra is van helyi korlátozás.
Plusz az ÁNTSZ-nek is lehet gondja, holmi védőtávolságokkal. |
|
Előzmény:
 |
murray
2014-06-16 10:16:37
|
61356
|
ez de kemény.. akkor én szót sem szólhatok hogy a szomszéd tyúkjainak a szara és szemete az én telkemre folyik át és odaraktam egy sor téglát. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|