Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-17 08:00:48 61386

"

Összességében, szerintem

- a békés-közös megegyezéses elbontás és

- aztán a  saját telken, saját, új kerítés építése

a számodra célszerű megoldás.

 

Még akkor, ha ezzel a szomszéd ingyen jár jól...

"

 

erre lövök én is, a kerítés közös (szembeállok a telekkel és a onnan nézve a hátsó oldal), viszont az előzőt ő csinálta, és muszáj kezdeni már vele valamit, mert nem akarom megvárni, h a ronda pala később esetleg rázúgjon valamelyik gyerekemre..

+ még lenne kert project is, tehát mindenképp ezzel kell kezdeni, mert agyvérzést kapnék, ahogy a melósok talicskáznák végig a betont a friss füvön, itt ott kilöttyintve egy kicsit.. :)

A zsaluköves drágább lenne, viszont homogénebb... nincs esetleg olyan valaki, akivel át lehetne ezt beszélni és akár meg is csinálná? 18 ker, Gyálhoz közel..

Gondolom kőből egy 20 cm-s széles elég lenne, v lehetne vékonyabb is?

 

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2014-06-16 00:47:40 61352

a telekhatáron,

 

Tehát mindkét telken (kb. azonosan) van belőle?

 

Ha igen, akkor ez a jog szempontjából (vélhetően) közös kerítés és így elbontani-átalakítani csak közös megegyezéssel lehet.

Vita esetén a bíróság dönt ...

 

Ha nem, vagy erősen túlnyomósan valakinek a telkén van, akkor (vélhetően) azé, akinek a telkén áll!

És akkor egyéb info híján ö egyedül rendelkezik vele.

 

----

 

A saját vagy a közös kerítés elbontása után,

a SAJÁT területen (akár mindkét fél) olyat építhet, amilyet akar :-)

(ha az a jogszabályoknak is megfelel >> PTK, OTÉK és HÉSZ)

 

A meglévő elé építeni másikat, ami eltakarja, természetesen önállóan is jogod van.

(ha az a jogszabályoknak is megfelel >> PTK, OTÉK és HÉSZ)

 

A másik kerítés karbantartása azonban pl. nem lehetetleníthető el...

 

-----------

 

Összességében, szerintem

- a békés-közös megegyezéses elbontás és

- aztán a  saját telken, saját, új kerítés építése

a számodra célszerű megoldás.

 

Még akkor, ha ezzel a szomszéd ingyen jár jól...

 

 

----

 

Egyébként ki volna köteles azon az oldalon kerítést építeni a jog szerint?

 

Alapesetben neked "kell" kerítést építeni, az utcán szemben állva a telekkel,

- a jobboldalon és

- a hátsó oldal, jobb oldali felén

- az utca felől (sarok teleknél, a két utca felől)

 

Akkor él a "kell",

- ha önként akarod

- ha állataid vannak, amik elzárandók

- ha veszélyes hely van az udvarodban pl. műhely, kerti tó, stb.

- ha a szomszéd kéri

- ha a hatóság kötelez

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!