A kerítés alap, épített kerítés alá >> minimum 80 cm a terepszint alá ....
Különben a fagy mozgatni fogja, megdől, repedezik.
Terepszintet engedély és terv nélkül max 1 méterig lehet rendezni (tudtommal).
----
A szomszédnak egyébként SEMMI köze a te saját kerítésedhez!!!!
Tehát a feltöltést sem csinálhatja úgy az engedélyed nélkül, hogy az a te kerítésedre támaszkodik.
... és ezzel nedvesíti, áztatja is azt.
A minimum úriemberség és elvárás, hogy feltöltés előtt vízszigetelést csinál a kerítésedre, az engedélyeddel.
A hozzájárulásod nélkül a szomszéd lesz szíves a SAJÁT területén, egy SAJÁT támfalat építeni a feltöltésének, ha kell.
Netán SAJÁT alappal, ha akkora feltöltés akar...
Persze, ha, jó fejek vagytok egymással... akkor dönthettek úgy, hogy
a szomszéd is beszáll a ráeső pénzzel a kerítés alapodba és a kerítés (>> támfal funkció) alsó részébe.
Nomeg ugye a szomszéd felőli VÍZSZIGETELÉSBE is, hogy ne ázzon-faggyon szét majd a kerítés felőled.
----
Ha esetleg közös kerítés épül, akkor alapesetben a közös határvonalra kerül a kerítés középvonala is...
---
Ha nem közös a kerítés, akkor mindenki CSAK a saját telkén építhet bármit is.
- a szomszéd a támfalat
- te a kerítés alapodat és a kerítésed
----
A megállapodást/engedélyt érdemes lehet egy feljegyzésben rögzíteni és aláírni, az esetleges jövőbeni viták ellen. |