|
|
|
|
 |
KömKel
2014-06-15 21:44:56
|
61344
|
A tanúsitvány szerinti értékkel kb 18 kW volt a maximális hőigényed (-15 fokban).
Ha hőszigetelsz és nyilászárót cseréltél, akkor egyáltalán nem lehetetlen lemenni 6 kW alá, de nagyon kell számolni, mert nem evidens, hogy sikerül.
Én nemrég veszekedtem egy gépész kivitelezővel, mert az ő (20 éve is elavult módszeres) számitásai szerint több mint kétszer akkora radiátorok kellettek volna a házba, ami 300e Ft pluszot jelentett volna (design radiátorok).
Az én Winwattos számitásaim viszont nem ezt mutatták, és nem hagytam megvetetni a nagyobb/több radiátort.
Le kéne már arról szokni, hogy hasraütve számolnak hőigényt egyesek, mert megvannak erre a célra kifejlesztett programok, amiket az élet ezerszer igazolt.
|
|
 |
Égető1
2014-06-15 19:34:09
|
61338
|
Ezek az osztályok vannak :
Osztály
%
Megnevezés
A+
< 55
Fokozottan energiatakarékos
A
56 - 75
Energiatakarékos
B
76 - 95
Követelménynél jobb
C
96 - 100
Követelménynek megfelelő
D
101 - 120
Követelményt megközelítő
E
121 - 150
Átlagosnál jobb
F
151 - 190
Átlagos
G
191 - 250
Átlagost megközelítő
H
251 - 340
Gyenge
I
341 <
Rossz
Tehát az E ből kívánsz a C -be kerülni. OK. Miért nem az A-ba, hiszen csak pénz kérdés. |
|
A hozzászólás:
 |
murray
2014-06-15 13:34:45
|
61332
|
tudom h már nem érvényes most mondjam azt hogy az előszobában olyan lukak és repedések voltak h ki majdnem ki lehetett látni..egy hétig csak a vakoltunk..
Ok, előbb szigetelni akarok mert a falak is rondák kívülről..ez jogos.
alapterületem: 138nm. abból kb 25-30 padlásszoba ferde falakkal ugyebár.
ez mit jelent?
"az épület fajlagos hőveszteségtényezője nem felel meg? "
a másik:"páradiffuziós szempontból megfelelő?
energiaosztály: E
elérhető: C
|
|
Előzmény:
 |
KömKel
2014-06-15 09:51:22
|
61329
|
Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.
Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.
(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|