Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-06-15 21:44:56 61344

A tanúsitvány szerinti értékkel kb 18 kW volt a maximális hőigényed (-15 fokban).

Ha hőszigetelsz és nyilászárót cseréltél, akkor egyáltalán nem lehetetlen lemenni 6 kW alá, de nagyon kell számolni, mert nem evidens, hogy sikerül.

 

Én nemrég veszekedtem egy gépész kivitelezővel, mert az ő (20 éve is elavult módszeres) számitásai szerint több mint kétszer akkora radiátorok kellettek volna a házba, ami 300e Ft pluszot jelentett volna (design radiátorok).

Az én Winwattos számitásaim viszont nem ezt mutatták, és nem hagytam megvetetni a nagyobb/több radiátort.

 

Le kéne már arról szokni, hogy hasraütve számolnak hőigényt egyesek, mert megvannak erre a célra kifejlesztett programok, amiket az élet ezerszer igazolt.

 

 

Égető1 Creative Commons License 2014-06-15 19:34:09 61338

 Ezek az osztályok vannak :

 

Osztály

%

Megnevezés

A+

< 55

Fokozottan energiatakarékos

A

56 - 75

Energiatakarékos

B

76 - 95

Követelménynél jobb

C

96 - 100

Követelménynek megfelelő

D

101 - 120

Követelményt megközelítő

E

121 - 150

Átlagosnál jobb

F

151 - 190

Átlagos

G

191 - 250

Átlagost megközelítő

H

251 - 340

Gyenge

I

341 <

Rossz

 

 Tehát az E ből kívánsz a  C -be kerülni. OK. Miért nem az  A-ba, hiszen csak pénz kérdés.

A hozzászólás:
murray Creative Commons License 2014-06-15 13:34:45 61332

tudom h már nem érvényes most mondjam azt hogy az előszobában olyan lukak és repedések voltak h ki majdnem ki lehetett látni..egy hétig csak a vakoltunk..

 

Ok, előbb szigetelni akarok mert a falak is rondák kívülről..ez jogos. 

alapterületem: 138nm. abból kb 25-30 padlásszoba ferde falakkal ugyebár. 

ez mit jelent?

"az épület fajlagos hőveszteségtényezője nem felel meg? "

a másik:"páradiffuziós szempontból megfelelő? 

energiaosztály: E 

elérhető: C 

 

 

Előzmény:
KömKel Creative Commons License 2014-06-15 09:51:22 61329

Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.

 

Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.

 

(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!