Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2014-06-15 13:34:45 61332

tudom h már nem érvényes most mondjam azt hogy az előszobában olyan lukak és repedések voltak h ki majdnem ki lehetett látni..egy hétig csak a vakoltunk..

 

Ok, előbb szigetelni akarok mert a falak is rondák kívülről..ez jogos. 

alapterületem: 138nm. abból kb 25-30 padlásszoba ferde falakkal ugyebár. 

ez mit jelent?

"az épület fajlagos hőveszteségtényezője nem felel meg? "

a másik:"páradiffuziós szempontból megfelelő? 

energiaosztály: E 

elérhető: C 

 

 

A hozzászólás:
KömKel Creative Commons License 2014-06-15 09:51:22 61329

Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.

 

Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.

 

(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani)

Előzmény:
murray Creative Commons License 2014-06-15 09:41:58 61328

itt van a ház winwattos energetika papirja

itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a

 

ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem? 

 

(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb) 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!