|
|
|
|
 |
murray
2014-06-15 13:34:45
|
61332
|
tudom h már nem érvényes most mondjam azt hogy az előszobában olyan lukak és repedések voltak h ki majdnem ki lehetett látni..egy hétig csak a vakoltunk..
Ok, előbb szigetelni akarok mert a falak is rondák kívülről..ez jogos.
alapterületem: 138nm. abból kb 25-30 padlásszoba ferde falakkal ugyebár.
ez mit jelent?
"az épület fajlagos hőveszteségtényezője nem felel meg? "
a másik:"páradiffuziós szempontból megfelelő?
energiaosztály: E
elérhető: C
|
|
A hozzászólás:
 |
KömKel
2014-06-15 09:51:22
|
61329
|
Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.
Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.
(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani) |
|
Előzmény:
 |
murray
2014-06-15 09:41:58
|
61328
|
itt van a ház winwattos energetika papirja
itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a
ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem?
(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb)
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|