|
|
|
|
 |
Wattocsak
2014-06-15 19:08:27
|
61336
|
A Mika kazánra gondolsz? Vigyázz!! ha melegvizet is termeltetsz vele akkor az nyáron is fűti a szobát kis mértékben. Na nem nagyon de nyáron minden fűtés borzasztó tud lenni. Már csak a gondolatától is kiráz a hideg:-) |
|
 |
Calcitos
2014-06-15 11:42:56
|
61331
|
70 vagy 260 m2 -es az a kégli ? Nem mindegy ! |
|
 |
KömKel
2014-06-15 09:51:22
|
61329
|
Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.
Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.
(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani) |
|
A hozzászólás:
 |
murray
2014-06-15 09:41:58
|
61328
|
itt van a ház winwattos energetika papirja
itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a
ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem?
(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb)
|
|
Előzmény:
 |
KömKel
2014-06-13 09:43:11
|
61311
|
Az hogy mennyire elég a 6 kW nem az alapterülettől függ, hanem hőigényt kell számolni a lakásra, és abból kiderül. És nem a 30 évvel ezelőtti 30-50W/m3 adattal számolni, hanem tisztességesen Winwattal, mert az mutatja meg a valós hőigényt. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|