Keresés

Részletes keresés

Wattocsak Creative Commons License 2014-06-15 19:08:27 61336

A Mika kazánra gondolsz? Vigyázz!! ha melegvizet is termeltetsz vele akkor az nyáron is fűti a szobát kis mértékben. Na nem nagyon de nyáron minden fűtés borzasztó tud lenni. Már csak a gondolatától is kiráz a hideg:-)

Calcitos Creative Commons License 2014-06-15 11:42:56 61331

70 vagy 260 m2 -es az a kégli   ? Nem mindegy !

KömKel Creative Commons License 2014-06-15 09:51:22 61329

Ha azóta cseréltél sok mindent, akkor lfact sem ér a korábbi energetika, hiszen az a régi szerkezetekre volt számolva.

 

Egy tömör tégla falra vagy B30 falra rátett (akár csak 10 cm) dryvit már 50-60%-al csökkenti a hőigényt. Ezért kell(ene) mindig előbb szigetelni, és utána korszerűsiteni a fűtést, mert sokkal kevesebb hőleadó és kisebb kazán kell.

 

(A 175 kWh/m2/év adatból az alapterület ismerete nélkül egyébként sem lehet mit mondani)

A hozzászólás:
murray Creative Commons License 2014-06-15 09:41:58 61328

itt van a ház winwattos energetika papirja

itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a

 

ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem? 

 

(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb) 

 

 

 

Előzmény:
KömKel Creative Commons License 2014-06-13 09:43:11 61311

Az hogy mennyire elég a 6 kW nem az alapterülettől függ, hanem hőigényt kell számolni a lakásra, és abból kiderül. És nem a 30 évvel ezelőtti 30-50W/m3 adattal számolni, hanem tisztességesen Winwattal, mert az mutatja meg a valós hőigényt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!