Keresés

Részletes keresés

murray Creative Commons License 2014-06-15 09:41:58 61328

itt van a ház winwattos energetika papirja

itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a

 

ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem? 

 

(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb) 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-13 11:49:18 61315

Pláne, ha időközben ablakcserét és szigetelést is kapott.

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-13 10:50:51 61312

A PHPP pontosabb. Ti használtok ilyet?

A hozzászólás:
KömKel Creative Commons License 2014-06-13 09:43:11 61311

Az hogy mennyire elég a 6 kW nem az alapterülettől függ, hanem hőigényt kell számolni a lakásra, és abból kiderül. És nem a 30 évvel ezelőtti 30-50W/m3 adattal számolni, hanem tisztességesen Winwattal, mert az mutatja meg a valós hőigényt.

Előzmény:
murray Creative Commons License 2014-06-13 09:33:35 61310

megnéztem egy ilyen 6kw os kazán 60-70nm re elég tehát nekem két db kéne. kb 180-200e ft körül van az ára akkor még mindig jobban járok ha 400ért veszek 2 gázkazánt mint egy cirkó+kémény+engedélyek.?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!