|
|
|
|
 |
murray
2014-06-15 09:41:58
|
61328
|
itt van a ház winwattos energetika papirja
itt az van hogy a "Fűtés éves fajlagos nettó hőenergia igénye: 175.85 kWh/m2a
ez kell nekem? ez alapján hogy számolom ki hogy 1 vagy 2 db ilyen gázkazán kell nekem?
(azóta ezer mindent kicseréltem amúgy 2 db új bej. ajtó , ablakok, dryvit is tervben stb)
|
|
 |
Törölt nick
2014-06-13 11:49:18
|
61315
|
Pláne, ha időközben ablakcserét és szigetelést is kapott. |
|
 |
Törölt nick
2014-06-13 10:50:51
|
61312
|
A PHPP pontosabb. Ti használtok ilyet? |
|
A hozzászólás:
 |
KömKel
2014-06-13 09:43:11
|
61311
|
Az hogy mennyire elég a 6 kW nem az alapterülettől függ, hanem hőigényt kell számolni a lakásra, és abból kiderül. És nem a 30 évvel ezelőtti 30-50W/m3 adattal számolni, hanem tisztességesen Winwattal, mert az mutatja meg a valós hőigényt. |
|
Előzmény:
 |
murray
2014-06-13 09:33:35
|
61310
|
megnéztem egy ilyen 6kw os kazán 60-70nm re elég tehát nekem két db kéne. kb 180-200e ft körül van az ára akkor még mindig jobban járok ha 400ért veszek 2 gázkazánt mint egy cirkó+kémény+engedélyek.?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|