|
|
 |
C20NE
2014-06-12 11:50:16
|
61284
|
Nézd, végigcsináltam, nem a kisujjamból húztam ki :-)
- A gáz veszélyes, jogosan írják elő, hogy illetéktelen beavatkozás ne legyen.
- A szabályok gyakran életszerűtlenek, ezen változtatni kellene
- Ha szerencséd van, csak a legalizálást kell végig csinálnod büntit nem szabnak ki, de az sem olcsó, és a sikerhez az kell, hogy MINDEN szabályos legyen.
- És az sem lesz olcsó, hogy egy regisztrált szerelő lepapírozza amit nem Ő csinált, hiszen ezzel kockázatot vállal.
|
|
 |
joevagyok68
2014-06-12 11:35:50
|
61279
|
Nem lehet, hogy az a "minimális" az a terv költség + buntetés ? (ami 2-300 ezer is lehet a mendemonda szerint)
Mondjuk ilyenkor már meggondolandó a vigye a gázórát és marad a vellany fűtésre...
Viszont
"Egyreszt ha szabalyosan cserelek,"
tehát megvan EPH, légbeejtő, elszívó meg "Kivezetés" is OK -mert ugye az nála nem lenne az !!! - akkor onnantól a terv az már nem lenne tétel....tehát akkor már egyből mehetne legálisan ! |
|
 |
KömKel
2014-06-12 11:34:56
|
61278
|
"ha azt akarja hogy legyenek fogyasztok, muszaj lesz kulturaltan viselkednie az ugyfeleivel."
:DDDD
Ezért akar az egyik ügyfelemről leakasztani a tavaly mondott 80e Ft helyett 260e Ft-ot, vagy a másiknál ezért a tavalyi 70e helyett majdnem 500e a bekötés dija...
Az még elsikálható, ha nyitott égésterűt cserél zártra, de konvektort kazánra, pláne parapetesre NEM FOG MENNI.
Amint hozzányúl igy a gázhoz, olyan büntetést kap a nyakába szabálytalan vételezés cimén, hogy abból évekig tudna fűteni.
Szóval ilyesmit még viccből se javasoljatok senkinek. |
|
A hozzászólás:
 |
halaloszto
2014-06-12 10:58:31
|
61277
|
Azert ez nem olyan egyertelmu. Egyreszt ha szabalyosan cserelek, akkor max arra kotelezhet hogy intezzem el a papirokat. Tehat a vegen minimalisan fog tobbe kerulni mint ha eleve hivatalosan csinalom, viszont van esely ra hogy nem lesz semmi. Masreszt a szolgaltato nem hulye. Szereti jatszani az eszet, masok meg szeretik vele eljatszatni a mumust, de valojaban o szolgaltatni akar. A hoszigetelessel, hoszipkak terjedesevel szepen csokken a lakossagi gazfogyasztas, ha azt akarja hogy legyenek fogyasztok, muszaj lesz kulturaltan viselkednie az ugyfeleivel.
Vajk |
|
Előzmény:
 |
C20NE
2014-06-12 10:43:59
|
61275
|
Nem évül el! Ha a tervezett és a megvalósult állapot eltér, kötelezni fognak arra, hogy a jelenlegi állapotot legalizáld, terveztesd, vetesd át.....ha szabálytalan akkor ugyanúgy megszívod. Semmi garancia nincs rá, hogy a szolgáltató idén nem fog ellenőrizni, pláne, hogy erre törvény is kötelezi, ráadásul ingyen, így érdekelt lesz abban, hogy ami nem szabályos azt észre is vegye... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|