Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2014-06-12 11:50:16 61284

Nézd, végigcsináltam, nem a kisujjamból húztam ki :-)

 

- A gáz veszélyes, jogosan írják elő, hogy illetéktelen beavatkozás ne legyen.

- A szabályok gyakran életszerűtlenek, ezen változtatni kellene

- Ha szerencséd van, csak a legalizálást kell végig csinálnod büntit nem szabnak ki, de az sem olcsó, és a sikerhez az kell, hogy MINDEN szabályos legyen.

- És az sem lesz olcsó, hogy egy regisztrált szerelő lepapírozza amit nem Ő csinált, hiszen ezzel kockázatot vállal.

 

 

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2014-06-12 11:35:50 61279

Nem lehet, hogy az a "minimális" az a terv költség + buntetés ? (ami 2-300 ezer is lehet a mendemonda szerint)

Mondjuk ilyenkor már meggondolandó a vigye a gázórát és marad a vellany fűtésre...

 

Viszont

"Egyreszt ha szabalyosan cserelek,"

tehát megvan EPH, légbeejtő, elszívó meg "Kivezetés" is OK  -mert ugye az nála nem lenne az !!! - akkor onnantól a terv az már nem lenne tétel....tehát akkor már egyből mehetne legálisan !

KömKel Creative Commons License 2014-06-12 11:34:56 61278

"ha azt akarja hogy legyenek fogyasztok, muszaj lesz kulturaltan viselkednie az ugyfeleivel."

 

:DDDD

Ezért akar az egyik ügyfelemről leakasztani a tavaly mondott 80e Ft helyett 260e Ft-ot, vagy a másiknál ezért a tavalyi 70e helyett majdnem 500e a bekötés dija...

 

Az még elsikálható, ha nyitott égésterűt cserél zártra, de konvektort kazánra, pláne parapetesre NEM FOG MENNI.

Amint hozzányúl igy a gázhoz, olyan büntetést kap a nyakába szabálytalan vételezés cimén, hogy abból évekig tudna fűteni.

 

Szóval ilyesmit még viccből se javasoljatok senkinek.

A hozzászólás:
halaloszto Creative Commons License 2014-06-12 10:58:31 61277

Azert ez nem olyan egyertelmu. Egyreszt ha szabalyosan cserelek, akkor max arra kotelezhet hogy intezzem el a papirokat. Tehat a vegen minimalisan fog tobbe kerulni mint ha eleve hivatalosan csinalom, viszont van esely ra hogy nem lesz semmi. Masreszt a szolgaltato nem hulye. Szereti jatszani az eszet, masok meg szeretik vele eljatszatni a mumust, de valojaban o szolgaltatni akar. A hoszigetelessel, hoszipkak terjedesevel szepen csokken a lakossagi gazfogyasztas, ha azt akarja hogy legyenek fogyasztok, muszaj lesz kulturaltan viselkednie az ugyfeleivel.

 

Vajk

Előzmény:
C20NE Creative Commons License 2014-06-12 10:43:59 61275

Nem évül el! Ha a tervezett és a megvalósult állapot eltér, kötelezni fognak arra, hogy a jelenlegi állapotot legalizáld, terveztesd, vetesd át.....ha szabálytalan akkor ugyanúgy megszívod. Semmi garancia nincs rá, hogy a szolgáltató idén nem fog ellenőrizni, pláne, hogy erre törvény is kötelezi, ráadásul ingyen, így érdekelt lesz abban, hogy ami nem szabályos azt észre is vegye...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!