Keresés

Részletes keresés

Gyurco78 Creative Commons License 2014-06-11 21:51:18 61265

Térkövet rá :) Csak úgy meg magas lesz...

C20NE Creative Commons License 2014-06-11 21:49:26 61264

Ezt a locsolást sokan félreértik. A betont nem locsolni kell, a betont nedvesen kell tartani! Ha nem tetted akkor megégett...

Töck Jenő Creative Commons License 2014-06-11 20:43:49 61263

Ha nem a teljesen puha friss betont locsolták akkor csak úgy lehetett benne sok viz, hogy jó folyósra keverte a kőműves, mert úgy könnyebb vele dolgozni. Végig kell rajta menni néhányszor oda-vissza autóval, ha birja, akkor jó. Felületi zárásnak porzás ellen jó lehet a betonfesték is.

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-11 16:42:30 61260

Vagy a locsolással - a túl sok víz miatt - feljött a cement a tetejére, és ezért porzik, vagy döglött anyagból készült. Gyanítom, hogy kuka sajnos az egész, bár tehetnék egy fúráspróbát, hogy mennyire könnyen megy bele. Ha könnyen, akkor kuka. Ha kemény a nagyobb része, akkor lehet esetleg tákolni valamivel.

A hozzászólás:
buzascs1 Creative Commons License 2014-06-11 16:35:48 61259

Sziasztok!

 

Szakértő segítségetek szeretném kérni az alábbi problémában:

kb. 2 hónapja betonoztunk a családi házunk előtt kocsibeállót. 15 cm beton réteg lett lerakva kőműves által.

Sajnos hamar kiderült, hogy valami nem sikerült jól, mert porzik a beton. A kőműves ránk mutogat, hogy nem locsoltuk eléggé, mi viszont annyit locsoltuk, amennyit ő mondott. Maga a betonfelület lejt, így a rálocsolt víz természetesen lefolyt róla.

Többször beszéltem vele és ígérte, hogy eljön és húz rá egy ragasztó réteget, de ez nekem kissé furának és nem annyira időtállónak tűnt.

Kedves úriember azóta sem jött el hozzánk és nem is érem utol már telefonon.

De nem kesergek, hanem szeretném megoldani valahogy, hogy ne menjen tönkre a beton, amint szétdolgoztuk magunkat.

 

Ebben szeretném kérni a segítségeteket, azaz van-e valami technika, amivel meg lehet állítani a porzást hosszabb távon és nem kerül túl sokba, mert így is a kisebb vagyonba került már a betonozás.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.

 

Üdv,

Csaba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!