Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014-06-11 09:13:13 61254

De! AKARSZ kondenzációs kazánt.

 

Ha, már kazánt cserélsz és nem vagy a pénzed ellensége.

joevagyok68 Creative Commons License 2014-06-11 09:08:10 61252

"+ 5cm kőzetgyapot a meglevőre"

Tehát a "meglévő" is kőzetgyapot ?

Vagy ha nem, akkor miért kőzetgyapot ??

A hozzászólás:
szasa6 Creative Commons License 2014-06-10 21:04:07 61248

Nem, épp nem akarunk padlófűtést és kondenzációs kazánt :)

 

Csak esetleg modernebbet, ha megéri... De nem nagyon értek a témához, csak informálódok hogy mire számítsak.

De van egy gyanúm, hogy azon a sorházas környéken csak a kémény bélelés-t engedik, mert sehol nem láttam külön fém kéményt, csak a meglevők tetején kandikál itt-ott ki.

A plussz szigeteléssel már számoltam, + 5cm kőzetgyapot a meglevőre ha lehet persze... Szerencsére 1 oldal kiesik, ott a szomszéd szigetel...

Az ablak üvegcsere tényleg jól hangzik, erre nem is gondoltam. Ahogy rémlik nem is voltak rossz állapotúak...

Előzmény:
pavarotti Creative Commons License 2014-06-10 20:46:05 61247

Kondenzációshoz majdnem biztosan cserélni/bélelni kell a kéményt - persze attól függ jelenleg miből van.

+Engedélyek.

Ha megveszed, alapvetően 3 választásod van:

 - nem cseréled (nyilván padlófűtésre nem túl jó, max. pufferrel.) Helyette pl. hőszigetelsz.

 - cseréled. Jó sok pénzt félreraksz, idővel készülsz kéményre,készülékre,engedélyekre

 - Cseréled, engedélyek nélkül. Szerintem van rá jó esélyed, hogy ez (most még) nem tűnik fel senkinek, majd 10 év múlva ha gond lesz azt mondod Te így vetted, szerintem elévül..  (Ez a tervekre/engedélyekre vonatkozik, nyilván kéményből mindenképp kell a kondenzációshoz a megfelelő.) De majd KömKel megmondja e forgatókönyv realitását.

 

Az "akkori kor szerinti modernebb" dupla hőszigetelés valószínűleg nem túl jól szigetel mai kor szerint. Viszont új ablak árának töredékéért újra tudod üvegeztetni valószínűleg 1.1 k értékű dupla-üvegre, és felújít(t)a(t)ni új gumikkal, vasalat igazítás szükség szerint csere - elég jó kompromisszumot kapsz.

 

Ha már van beruházási kereted (gondolom abból hogy át akarod alakítani padlófűtésre), inkább a hőszigetelés növelésén gondolkodj első körben. Homlokzati és tető egyaránt.

 

Apróság(nak tűnik) még, hogy a kondenzációs kazánban képződő kondenzátumhoz kell csatorna-kivezetés (vagy bevezetés, vagy hogy mondjam) - csak azért szólok, mert manapság előfordulhat hogy a mesterek akkor szembesítenek ezzel amikor már megvetted és szerelik fel... - ha nincs a közelben, komoly fejvakarás lehet.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!