Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2014-05-28 20:25:23 61006

"Szoval, erdemes vagy nem erdemes 10-15 cm legrest hagyni?"

 

TILOS.

Nagyon hosszú szarufahossznál (>10 m) is csak 7.5 cm lehet a max általában a cserepeknél. 

Ennek az az oka, hogy ha ennél nagyobb, akkor már alá tud kapaszkodni a szél, és leemeli a cserepet a tetőről.

A hozzászólás:
milyen matracot Creative Commons License 2014-05-28 15:22:04 61005

Erzek nemi ellentmondast:

Kerdes ez volt:

"Jol gondolom, hogy egy mondjuk 10-15 cm legressel a tetoter jelentosen kevesbe melegszik fel, mint az 5 cm-rel?"

 

A valasz ez volt:

"Jól gondolod.... Az 5 cm már álatlában elég és 7 cm fölé nem igazán érdemes menni a szokásos tetőméreteknél"

 

Szoval, erdemes vagy nem erdemes 10-15 cm legrest hagyni?

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2014-05-28 15:05:40 61004

Jól gondolod....

 

Az 5 cm már álatlában elég és 7 cm fölé nem igazán érdemes menni a szokásos tetőméreteknél.

Viszont fontos, hogy alul-felül és VÉGIG KÖNNYEN tudjon áramlani a levegő.

 

Alul ez nem akkora gond, csak figyelni kell rá, hogy az eresz lambéria pl. ne szűkítse le a keresztmetszetet.

(a lambéria legyen besüllyesztve a szarufa tetejébe....)

 

 

 

Felül viszont szokás túl kicsi kiáramló keresztmetszet hagyni :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!