|
|
|
|
 |
KömKel
2014-05-28 20:25:23
|
61006
|
"Szoval, erdemes vagy nem erdemes 10-15 cm legrest hagyni?"
TILOS.
Nagyon hosszú szarufahossznál (>10 m) is csak 7.5 cm lehet a max általában a cserepeknél.
Ennek az az oka, hogy ha ennél nagyobb, akkor már alá tud kapaszkodni a szél, és leemeli a cserepet a tetőről. |
|
A hozzászólás:
 |
milyen matracot
2014-05-28 15:22:04
|
61005
|
Erzek nemi ellentmondast:
Kerdes ez volt:
"Jol gondolom, hogy egy mondjuk 10-15 cm legressel a tetoter jelentosen kevesbe melegszik fel, mint az 5 cm-rel?"
A valasz ez volt:
"Jól gondolod.... Az 5 cm már álatlában elég és 7 cm fölé nem igazán érdemes menni a szokásos tetőméreteknél"
Szoval, erdemes vagy nem erdemes 10-15 cm legrest hagyni? |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2014-05-28 15:05:40
|
61004
|
Jól gondolod....
Az 5 cm már álatlában elég és 7 cm fölé nem igazán érdemes menni a szokásos tetőméreteknél.
Viszont fontos, hogy alul-felül és VÉGIG KÖNNYEN tudjon áramlani a levegő.
Alul ez nem akkora gond, csak figyelni kell rá, hogy az eresz lambéria pl. ne szűkítse le a keresztmetszetet.
(a lambéria legyen besüllyesztve a szarufa tetejébe....)

Felül viszont szokás túl kicsi kiáramló keresztmetszet hagyni :-( |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|