|
|
|
|
 |
Chik Fan
2014-05-23 08:13:33
|
273
|
Szia!
A telefontöltők teljesítménye is, és általában a feszültségük is kevés szokott ide lenni. (Esetleg 5 voltos ventilátornál tudnám elképzelni, de ott is csak 1 db. esetén.) A PC táp pedig, ha csak a ventilátorokat működtetnéd róla, luxus ide. Mostanában már kaphatók nem is túl drágán ún. kapcsolóüzemű dugasztápok. Pl. ilyen: http://www.hestore.hu/prod_10030862.html
Szerintem valami ilyesmivel lenne a legjobb megoldani. A kapcsoló üzem miatt, mivel kevés a veszteségük, gyakorlatilag szinte csak a ténylegesen elfogyasztott áramot veszik fel. Érdemes ilyet venni, mert a hosszas üzemeltetésnél a kevesebb villanyszámla miatt hamar visszatérül az áruk. A legtöbbször feltüntetik a ventilátorokon is a felvett áramerősséget. Ha többet használsz fel, add össze ezek áramfelvételét és ügyelj arra, hogy a táp által leadott áramerősség ezt mindig meghaladja! Jó munkát! |
|
A hozzászólás:
 |
fatyú
2014-05-23 07:05:47
|
272
|
Szia!
Igen úgy gondoltam én is, hogy a fűtést szabályoznám nem a ventiket.
Kezdem kapizsgálni már.
A te módszereddel ellenállásos fűtés lesz benne.
A ventiket telefon töltőről, vagy számítógép tápegységről üzemeltessem inkább?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|