Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
monyesz Creative Commons License 2014-05-12 14:47:17 819

Szerintem két alapvető irány van, amirt meg kellene határozni: manuális vagy TTL rendszert akarsz.

Szerintem a kihuzatos-nagyítoobis témáknál a DIY megoldások jobbak, mert könnyebben átdolgozhatók. Soxor gond amit te is tapsztaltál, hogy nagy vagy nehézkes a használat, gyári megoldást pedig nehéz utólagosan a témához igazítani. Mondjuk egy makrosin kihuzattal állvánnyal már amúgy is nehézkes cucc...

Előzmény:
Sunslayer Creative Commons License 2014-05-12 13:37:50 818

Köszönöm a választ és a biztatást. Főleg a szabadban, természetes környezetükben szeretném megörökíteni a rovarokat. Világítás terén van egy Yongnuo rendszervakum diffúzorokkal amit vagy a gép beépített vakujával+diff villantok el vagy rádiós kioldóval vagy a vázról használom (általában ez a jellemzőbb). Korábban volt körvakum de nem fértem vele rendesen a témákhoz így eladtam. Vettem helyette egy 2 flexibilis karból álló vakutartó vackerájt, de azzal is elég bajos a terepen, csak ritkán vetem be. A világításon még nem is agyaltam, mit javasolnál a meglévők mellé? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!