|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
monyesz
2014-05-12 14:47:17
|
819
|
Szerintem két alapvető irány van, amirt meg kellene határozni: manuális vagy TTL rendszert akarsz.
Szerintem a kihuzatos-nagyítoobis témáknál a DIY megoldások jobbak, mert könnyebben átdolgozhatók. Soxor gond amit te is tapsztaltál, hogy nagy vagy nehézkes a használat, gyári megoldást pedig nehéz utólagosan a témához igazítani. Mondjuk egy makrosin kihuzattal állvánnyal már amúgy is nehézkes cucc... |
|
Előzmény:
 |
Sunslayer
2014-05-12 13:37:50
|
818
|
Köszönöm a választ és a biztatást. Főleg a szabadban, természetes környezetükben szeretném megörökíteni a rovarokat. Világítás terén van egy Yongnuo rendszervakum diffúzorokkal amit vagy a gép beépített vakujával+diff villantok el vagy rádiós kioldóval vagy a vázról használom (általában ez a jellemzőbb). Korábban volt körvakum de nem fértem vele rendesen a témákhoz így eladtam. Vettem helyette egy 2 flexibilis karból álló vakutartó vackerájt, de azzal is elég bajos a terepen, csak ritkán vetem be. A világításon még nem is agyaltam, mit javasolnál a meglévők mellé? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|