Keresés

Részletes keresés

cincaminca Creative Commons License 2014-05-13 02:10:44 591

Béta-Glükán a pontos neve. Én a VitaPlaza-s Immunpajzs változatot adom a cicónak és én is ezt szedtem télen, nekünk bevált. Más márkájúhoz nem tudok hozzászólni, a lényeg hogy ne tartalmazzon ilyen-olyan segédanyagokat, minél tisztább legyen. Amit ajánlottam abban semmi más nincs csak Béta-Glükán, ezért merem adni a cicónak. Ha gondot okoz a beszerzése tudok segíteni. De azt újra hangsúlyozom hogy ez egy házibarkács-módszer, szóval csak saját felelősségre, és nagyon figyelj, ha állapotromlást látsz hagyd abba! Az íze nem túl jó, szóval ha kicsit tiltakozik a cica az normális. 

A hozzászólás:
shindo_a Creative Commons License 2014-05-12 10:20:26 588

Szia!

 

Bocsi de megtudnád pontosan mondani melyik fajta Béta -glükátot vegyek.Mert a gyógyszertárban azt mondták, hogy többféle is van belőle.

 

         Köszi

Előzmény:
cincaminca Creative Commons License 2014-04-28 02:10:46 584

Nincs mit, örülök hogy tetszik a cicmó. Tényleg egy bűbáj, jólnevelt az első pillanattól, úri cica lehetett aztán valahogy kikerült az erdő szélére... Szerencséjére éppen arra kirándultunk és az utolsó kilométeren végig kísért, szinte könyörgött hogy vigyem magammal, az autóba magától szállt be :) Nem lehetett otthagyni, rossz állapotban volt nagyon, látszott hogy nem sokáig húzná azon a helyen. Gyorsan megszerettem a kedves, játékos, kiscicás természetét, aztán pár nap alatt lerobbant, és jött a diagnózis hogy lényegében halálos beteg. Az egész itthon kezelgetés, csirkehússal etetés stb úgy indult el hogy próbálom megszépíteni az utolsó heteit. Azóta (kopp-kopp-kopp) eltelt lassan két év...

Te is küldhetnél képet a cicá(i)dról! Nagyon szép tőled hogy ilyen sok cica mellett még extra erőfeszítéseket teszel a kis betegért. Az jó ha a Stomorgyl kúra javulást hozott, minden kis eredménynek örülni kell, és minél több kis eredményt érsz el, annál többet javul az összkép, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. A galajos oldat (ha jól tudom) homeopátiás szer, ezért nem hiszem hogy nagy gondot okoz hogy tovább adtad a kelleténél, mint ahogy a táplálékkiegészítők esetében sem kell félni a túladagolástól, persze ésszerű határok között.
Én naponta 2x1 ml Vetri-t és 2x0.75 ml ezüst-kolloidot adok a cicmónak. A Vetri-ből akár többet is adhatsz, nincs ismert mellékhatása még extrém nagy adagokban sem. Ezüst-kolloidból viszont talán elegendő a napi 1,5 ml, abból az embernek ajánlott (Ausztria, Németország) napi adag max 20 ml, az én és a macskám testsúlyának arányából nekem legalábbis ez jött ki. Persze lehet hogy ez nem egy teljesen korrekt módszer a cica adagjának meghatározására, de talán túl nagyon sem tévedtem vele. Szerintem mindenképpen érdemes lenne ezek mellett még megpróbálnod a béta-glükánt is, a cicámnak - mióta kapja - farkasétvágya lett, meghízott és nagyon energikus.

A cica naponta többször kiköveteli a dögönyözést úgyhogy már át is adtam neki a jókívánságaidat. Most befészkelt a hátizsákomba és ott alszik :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!