|
|
|
|
 |
Rőth Sándor
2014-05-09 20:13:07
|
22510
|
Csak a halal biztos, de az nagyon, es egyertelmuen.
Szurovel igen, alulexponalt lesz valami, az a kerdes, hogy mi. Azert hasznaljuk a szurot, hogy szetugrasszuk a tonusokat. Kerdes mire mersz a szuron keresztul? Milyen tonusban szeretned latni az adott szint, milyen a film szinerzekenysege? Ha mindent kikorrigalnank, akkor minek szivatnank magunkat a szurovel?
Egyebkent erdemes vele kiserletezni, felvetelparokat kesziteni, aztan, ami jobban tetszik azt alkalmazni. Ha jatszol vele, bele is jossz a szurozesbe. Nekem az a tapasztalatom, ha pontosan mersz es szamolsz szuronkeresztuli meresnel, akkor nem kell plusz korrekciot adni neki. Direkt nem TTL merest irtam, mert gyakran a felveteli szurot a szpotmeter ele teszem, nem a gepek a fenymerojet hasznalom, maskor meg igen. mosoly*
*Fecske Andras utan szabadon |
|
 |
ihagee
2014-05-09 12:54:19
|
22508
|
El tudom képzelni, hogy más a film és az érzékelő érzékenysége a fény frekvenciájának függvényében! Így aztán mást "lát" a fénymérő, és mást a film. Ha pedig valaki ortokromatikusra fényképezne... |
|
A hozzászólás:
 |
BUSZNYI
2014-05-09 09:58:11
|
22507
|
Ez biztos? Nekem ugyan TTL prizmám van, és kisfilmen is szoktam szűrözni, de eddig mindenki azt mondta hogy pl. a vörös szűrő átveri a fénymérőt.
Örülnék ha nem így lenne mert nem kéne foglalkozni vele. De úgy vettem észre ha nem adok neki +1 +1,5 blende túlexpót akkor alulexponáltak lesznek a képek. |
|
Előzmény:
 |
Rőth Sándor
2014-05-09 09:12:03
|
22506
|
Ha a szuron keresztul mersz nem kell szamolgatni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|