Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2014-05-09 20:13:07 22510

Csak a halal biztos, de az nagyon, es egyertelmuen.

Szurovel igen, alulexponalt lesz valami, az a kerdes, hogy mi. Azert hasznaljuk a szurot, hogy szetugrasszuk a tonusokat. Kerdes mire mersz a szuron keresztul? Milyen tonusban szeretned latni az adott szint, milyen a film szinerzekenysege? Ha mindent kikorrigalnank, akkor minek szivatnank magunkat a szurovel?

 Egyebkent erdemes vele kiserletezni, felvetelparokat kesziteni, aztan, ami jobban tetszik azt alkalmazni. Ha jatszol vele, bele is jossz a szurozesbe. Nekem az a tapasztalatom, ha pontosan mersz es szamolsz szuronkeresztuli meresnel, akkor nem kell plusz korrekciot adni neki. Direkt nem TTL merest irtam, mert gyakran a felveteli szurot a szpotmeter ele teszem, nem a gepek a fenymerojet hasznalom, maskor meg igen. mosoly*

 

*Fecske Andras utan szabadon

ihagee Creative Commons License 2014-05-09 12:54:19 22508

El tudom képzelni, hogy más a film és az érzékelő érzékenysége a fény frekvenciájának függvényében! Így aztán mást "lát" a fénymérő, és mást a film. Ha pedig valaki ortokromatikusra fényképezne...

A hozzászólás:
BUSZNYI Creative Commons License 2014-05-09 09:58:11 22507

Ez biztos? Nekem ugyan TTL prizmám van, és kisfilmen is szoktam szűrözni, de eddig mindenki azt mondta hogy pl. a vörös szűrő átveri a fénymérőt.

Örülnék ha nem így lenne mert nem kéne foglalkozni vele. De úgy vettem észre ha nem adok neki +1 +1,5 blende túlexpót akkor alulexponáltak lesznek a képek.

Előzmény:
Rőth Sándor Creative Commons License 2014-05-09 09:12:03 22506

Ha a szuron keresztul mersz nem kell szamolgatni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!