|
|
|
|
 |
telescoper
2014-05-08 20:52:13
|
7160
|
Nézd meg a sportmód exifét, olyasmit próbálj manuálban is beállítani.
De tedd a gépet AV (blendeprioritás) módba, az obi lehet nyitva (mert nem túl fényerős) és válassz olyan ISO-t, ahol a sport módban készült kép zársebessége adódik. Vagy inkább még a mutatott képek zársebességénél is gyorsabbat válassz.
Én nem bíznám a sport módra a dolgot, mert olyan hülyeséget csinál, hogy az első kép (ahol köszönti a 2 csapat egymást) ISO 500 exp idő 1/640, vagy a 2. képen (ahol a spori háttal áll, választanak) ISO 2000 ás 1/2000 az exp idő, de, ahol szaladnak a játékosok, ott ISO 400 és 1/320 a zársebesség. Holott a bíró hátá lehetett volna akár 1/60-al is fotózni és nem 1/2000-el. Viszont a mozgó labda megfagyasztása jobban megy 1/2000-el. Szóval ebbe az irányba mozdulj, és majd kitapasztalod. Nem az ISO-zársebesség-blende hármas megválasztása a legnehezebb a foci fotózásánál. Mire ezt kitapasztalod, addigra már biztosan nem fognak lejteni a pályák a képeken sem. |
|
A hozzászólás:
 |
Pikaa
2014-05-08 20:12:33
|
7159
|
Sziasztok!
Két hónapja kb.,hogy megvettem az első DSLR gépem (Canon 1100D). Mellé rendeltem egy 55-250mm IS obit. Az elsődleges elképzelés,cél, a sportfotózás volt, amiért megvettem a gépet, pontosabban a nagypályás foci.
Próbálgattam fotózni manuálisan,de valahogy sehogy se jön össze egy szép éles kép,ahogy szeretném. Így a legtöbbször muszáj a "sport" módban fotózom.
Valami tanácsotok,hogyan is csináljam?
Itt van pár fotó,de ezek mind sport módban készültek:
https://plus.google.com/u/0/105083930662551592379
Válaszotokat előre is köszönöm! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|