|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
DimensionSeven
2014-05-05 22:24:09
|
4728
|
Polár létezik rá, Wonderpana a termék neve - http://fstoppers.com/fstoppers-reviews-the-fotodiox-wonderpana-system-for-wide-angle-lenses
(nem biztos hogy ez a legutóbbi verzió, a polárszűrő megoldása és a horizont forgatása emlékeim szerint nem teljesen volt az első változat(ok?)on megoldva és az első változatok állítólag nem is illeszkedtek jól, szorult a menet, stb.
Dpreview-en keress rá a fotodiox és wonderpana szavakra, fórumokban is.
Infrát nem fogsz találni, de ne is keress: infrához először is "légmentes" zárás kell, a Lee-hez hasonló rendszerek pedig nem zárnak teljesen, ezért nincs is jellemzően mondjuk 10 rekeszes ND filter hozzájuk.
A 14-24-en van esetleg hátsó szűrő tartó? Mert oda esetleg bele lehetne faragni egy infraszűrőt vagy ND1000-est, de vélhetően hallottunk volna ilyen megoldásról, ha lenne tartója a bajonettnél. Bár a 14-24-et így sem ajánlanám infrára: az egybehangzó vélemény szerint a frontlencse előreugró kialakítása és az infravörös tartományban nem működő bevonatok miatt nagyon nehéz elkerülni a becsillanást, még croppos vázon is. A 16-35 f/4VR-ről ugyanakkor jókat hallottam/láttam infrában, a 18-35 AFS-t még nem próbáltam. |
|
Előzmény:
 |
BadBluue
2014-05-05 17:54:12
|
4726
|
Nikon 14-24mm f2.8-ra érdekelne szűrőtartó és szűrők. Elég nehéz rá beszerezni. Infra és polárszűrő is érdekelne, LEE-nél azt mondják nem létezik. Skylight és Sunset lapkák is kellenének. Előre is köszi. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|