Keresés

Részletes keresés

cincaminca Creative Commons License 2014-05-13 01:38:00 589

Szia! Bocs hogy eltűntem, műszaki gondok miatt nem tudtam pár napig netezni.

 

Szerintem nagyon aranyos a kis Tökmag és teljesen fotogén, de nyugodtan hívhatnád Batman-nek is, olyan jó a maszkja :) Pumukli is nagyon szép cica! Szegénnyel mi történt, ő is leukózisos? Nagyon rendes tőletek hogy így mentitek a cicákat! Az enyém irigyelné őket a kertért, mert nagyon szeretne kijárni (főleg ha szép az idő), de sajna a negyediken lakunk. Régebben rendszeresen levittem sétálni a parkba de minden alkalom egy kész idegösszeroppanás volt, hol kutya támadt rá, hol bemászott valami lehetetlen helyre, mindig történt valami, + százféle nyavalyát elkaphatott volna...

Az én cicmómnak is voltak/vannak bőrproblémái, az egyik állatorvos immuneredetű bőrgyulladást állapított meg. Kb ugyanaz lehet a gond mint a fülével, hogy olyan bacik, gombák, atkák, egyéb élősködők, amik az egészséges állaton nem tudnak elszaporodni, ezeken a szegény immunbetegeken viszont beindulnak ezerrel... Természeteses gyógymódot erre nem találtam, igaz nem is kerestem mert séta közben a bokrokban összeszedett élősködők miatt elkezdtem a cicámom használni az Advocate nevű nyakcseppet (vagy minek nevezzem) és annyira bevált hogy maradtam is ennél. Ezt havonta egyszer kell az állat tarkójára csepegtetni, a széthajtott szőr közé egyenesen a bőrére. (Vigyázni kell hogy ne tudja lenyalni magáról mert ennek a bőrön át kell felszívódni, ha nyálkahártyára kerül akkor mérgező: idegrendszeri zavarokat, sőt akár halált is okozhat!) Viszont utána 1 hónapig sem kullancs (bár elvileg arra nem jó, nekem bevált) sem atka, sem bolha + pár egyéb élősködő nem tud a cicában megtelepedni. Fontos hogy cicának (nem kutyának!) valót és a testsúlyának megfelelőt kapjon, különben súlyos mellékhatások léphetnek fel! Mielőtt a cicmóm ezt kapni kezdte szabályosan rágta, tépte a bundáját szegény, sebesre vakarta magát sírva, mióta havonta kapja, majdnem normális mértékűre csökkent a vakaródzása, szőrhullatása. Gondolom az élősködők okozta irritáció elmaradása miatt a bőrgyulladása is lényegesen enyhült.

Mennyi időt lehet nyerni? Az állatorvos azt mondta hogy ez egy nagyon kiszámíthatatlan betegség, olyan mintha egy időzített bomba ketyegbe a cicában. Nem mindegy hogy milyen stádiumban van, milyen a májműködése, melyik szervét milyen fertőzés támadta meg, van-e daganata, stb. Hallottam olyan cicáról akit infúzióval, antibiotikummal feltámogattak és azóta (10 éve!) él minden gyógyszer, kezelés nélkül, jó egészségben. Sajnos olyanról is hallottam akit a legnagyobb anyagi áldozatok árán sem sikerült megmenteni. Persze ezek a szélsőségek, de amit több helyről is hallottam hogy az állandó immunerősítőzéssel + kiegészítő kezelésekkel 3-5 éves túléléseket értek el, ami nem kevés, főleg a cica-élethez mérten! A doki azt is mondta hogy ha a cicának visszatér az étvágya, életkedve az jó jel, ezeket a jó időszakokat kell minél jobban meglovagolni és a cicát jól fölhízlalni hogy a következő romló periódust minél jobb állapotban vészelje át.

A hozzászólás:
songoku 95 Creative Commons License 2014-05-05 17:36:26 585

Szia!

 

Nagyon köszi a válaszokat ! Az étvágyunk most változatlanul jó , viszont ezektől a fránya bolháktól nem tudunk megszabadulni.Annyi féle  drága szert vettem már rájuk, de sajna semmit nem ér.Bolhanyakörvet  meg végkép nem használnék, mert régen az egyik cicám majdnem rá ment! Szerintem ezek a bolhák ,már rezisztensek ezekkel a szerekkel szemben.Jó lenne már végre találni valamilyen természetes ellen szert.Neked nincs véletlen ötleted?

Most már biztosan tudom, hogy nem ártottam a galajos oldattal, annak ellenére, hogy homeopátiás szer, mert ennyi idő elteltével, azért már az látszana. Sajnos nem sikerült még szereznem béta-glükánt, de talán holnapra már lesz.Lenne még egy kérdésem.Ha szinten tudjuk tartani a betegséget, szerinted megközelítőleg ,mennyi időt nyerhetünk még? Tudom ez nehéz kérdés , talán nincs is  rá válasz.

 

Szegény kicsi cicmód, ha nem találsz, vagy inkább ő nem talál rád, akkor a biztos halál várt volna rá.Talán a sors keze is közre játszott, mindenesetre jó gazdit választott.Ezek a szerencsétlen kihajigált állatok , valahogy megérzik kinél lesz jó helyük.  mi meg megszépítjük kicsi életük ,ameddig csak lehetséges!

 

Szívesen küldök a cicáimról képet, csak mind a tiz kicsit sok helyet foglalna el ,de majd megoldom . Most csak Tökmagról küldök, habár igazán jó kép nincsen róla, nem igazán fotogén típus. 

 

     Üdv neked és cicmónak   Tünde

Előzmény:
cincaminca Creative Commons License 2014-04-28 02:10:46 584

Nincs mit, örülök hogy tetszik a cicmó. Tényleg egy bűbáj, jólnevelt az első pillanattól, úri cica lehetett aztán valahogy kikerült az erdő szélére... Szerencséjére éppen arra kirándultunk és az utolsó kilométeren végig kísért, szinte könyörgött hogy vigyem magammal, az autóba magától szállt be :) Nem lehetett otthagyni, rossz állapotban volt nagyon, látszott hogy nem sokáig húzná azon a helyen. Gyorsan megszerettem a kedves, játékos, kiscicás természetét, aztán pár nap alatt lerobbant, és jött a diagnózis hogy lényegében halálos beteg. Az egész itthon kezelgetés, csirkehússal etetés stb úgy indult el hogy próbálom megszépíteni az utolsó heteit. Azóta (kopp-kopp-kopp) eltelt lassan két év...

Te is küldhetnél képet a cicá(i)dról! Nagyon szép tőled hogy ilyen sok cica mellett még extra erőfeszítéseket teszel a kis betegért. Az jó ha a Stomorgyl kúra javulást hozott, minden kis eredménynek örülni kell, és minél több kis eredményt érsz el, annál többet javul az összkép, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. A galajos oldat (ha jól tudom) homeopátiás szer, ezért nem hiszem hogy nagy gondot okoz hogy tovább adtad a kelleténél, mint ahogy a táplálékkiegészítők esetében sem kell félni a túladagolástól, persze ésszerű határok között.
Én naponta 2x1 ml Vetri-t és 2x0.75 ml ezüst-kolloidot adok a cicmónak. A Vetri-ből akár többet is adhatsz, nincs ismert mellékhatása még extrém nagy adagokban sem. Ezüst-kolloidból viszont talán elegendő a napi 1,5 ml, abból az embernek ajánlott (Ausztria, Németország) napi adag max 20 ml, az én és a macskám testsúlyának arányából nekem legalábbis ez jött ki. Persze lehet hogy ez nem egy teljesen korrekt módszer a cica adagjának meghatározására, de talán túl nagyon sem tévedtem vele. Szerintem mindenképpen érdemes lenne ezek mellett még megpróbálnod a béta-glükánt is, a cicámnak - mióta kapja - farkasétvágya lett, meghízott és nagyon energikus.

A cica naponta többször kiköveteli a dögönyözést úgyhogy már át is adtam neki a jókívánságaidat. Most befészkelt a hátizsákomba és ott alszik :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!