|
|
|
|
 |
BUSZNYI
2014-05-04 11:59:41
|
22499
|
"Kávéfilter" Basszus eszembe sem jutott nagyon jó ötlet. Köszönöm szépen!
Az egész tekercset újra fogom mosni (ahogy Minarik szaktárs javasolta) és egy napra kitiltom a családot a fürdőszobából.
Köszönöm az ötleteket mindenkinek!
|
|
 |
-Minarik-
2014-05-02 00:05:32
|
22495
|
Ezzel magam is egyet ertek. Parszor megtortent velem is, hogy hasonloan szemetes volt a nega. Foleg egy tipusu filmnel a Kodak PX-nel. Ujramostam az egeszet. Kicsit jobb lett, de azok a foltok nagyon ragaszkodoak. |
|
A hozzászólás:
 |
fvcc
2014-05-01 20:33:35
|
22494
|
Kávéfilter (olcsó, és szinte minden háztartásban akad).
A pink szerintem nem alapfátyol, hanem a film (az adott nyersanyag) jellegzetessége.
A linkelt képen levő foltok inkább a nedves filmbe beleszáradt por/szemét, vagy a szkenner szennyezettsége - nem híváshiba. |
|
Előzmény:
 |
BUSZNYI
2014-05-01 08:00:01
|
22491
|
A hívó teljesen tiszta volt mikor használtam. Szűrni sajnos nem tudom mivel. A vízen nem tudok variálni (talán megpróbálok valami szűrőt beszerelni.
Azt elfelejtettem írni, hogy a híváskor fura dologra lettel figyelmes. Alap esetben előfürdőnél le kéne jönni a mindenféle színes reflex rétegnek. Ennél a hívásnál az előfürdő víztiszta volt. Majd az X-tol a stop és leginkább a fixír élénk rózsaszínben pompázott. Meglepődtem és kicsit tovább fixáltam a szokottnál 8 perc. De a fixálás után az alapfátyol még mindig Pink volt, ami a hosszú mosásnál tűnt csak el a filmről. Ezt nem igazán értem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|