Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2014-04-09 21:08:06 17431

Nikonban vagyok otthon, de az elvek bizonyara hasonloak. :)

Szerintem az lehet az oka, hogy a vaz "tudja" hogy vaku van rajta, de a ket modban kulonbozo modon veszi figyelembe. Ugy tunik, hogy P modban erosen tamaszkodik ra, mig Av modban nem. Ezt konnyen tudod ellenorizni: kapcsold ki a vakut, es nezd meg, higy akkor is 1/60-ot allit-e be a vaz maganak.

Előzmény:
Szl999 Creative Commons License 2014-04-09 13:14:26 17429

Sziasztok!

 

Már másodszor tapasztaltam, hogy este a szobában 1 lámpa fényénél P-ben fényképezve
(Canon 650D, külső vaku a plafonra lőve) a gép 4.0-as rekeszt, 1/60-as záridőt és 400-as
ISO-t állít be, és teljesen jó kép készül. Av-ben viszont ha beállítom a rekeszt 4.0-ra,
akkor szintén 400-as ISO-t, de záridőnek már 1/6-t ill. 1/10-t. A kép kissé világos, nagyon
sárgás, homályos (a nagyobb záridőből adódóan), összeségében iszonyat rossz lesz. M-ben
beállítva a rekeszt és a záridőt a kép ismét jó lesz. Ezt teljes mértékig reprodukálható,
10-ből 10-szer ez az eredmény születik, viszont a konyhában kissé több fénynél már Av-ben
is ugyanazt a záridőt rendeli hozzá, mint P-ben. Minden beállítás ugyanaz (fehéregyensúly,
mérési mód, kép stílus, stb.) Van valami ötletetek? Mindkét obival produkálja: Canon 40mm 2,8 STM ill.
Canon 18-135mm F3.5-5.6 STM)

 

Köszi,
Szl

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!