|
|
|
|
 |
Rőth Sándor
2014-04-09 21:06:59
|
22448
|
Par hete megneztem egy Rolleicord IV(?)-et, Xenar objektivvel, de nem volt meggyozo a kulseje a gepnek, es 50 000 forintba kerult volna, nem vettem meg.
Egyebkent ezek a regi objektivek tobbet tudnak, mint amit az ember elkepzel a kinezetuk alapjan. Van egy regi anastigmat objektivem piszkos, kicsit fatyolos, nincs semmifele bevonata. Felbarkacsoltam egy Canon 5D mk2-re, valami archaikus kepet szettem volna loni vele, de nem sikerult, az objektiv teljesen nyitva is olyan eles, reszletgazdag kepet ad, hogy alig lehet megkulonboztetni az azonos gyutavu modern EF Canontol. |
|
A hozzászólás:
 |
pacs_425
2014-04-09 19:11:40
|
22434
|
Bingó!
Nekem is bejönnek az Olympus zsebgépei, bár XA sajnos nincs a háznál, de a félszerzet Penek is nagyon tetszenek.
Középformátumban a Rolleicordomat most nem lehet levakarni a lista éléről, ezért a szegény Flexaret és a Mami 645 pihen egy kicsit.
Rolleicord 16 exp. kittel, Tri-X 400@800 Rodinalban:

De gyengébb gépekkel is szívesen szórakozom, ez egy Szmena 8M, Foma100 szemre expóval, szintén R09:

|
|
Előzmény:
 |
Rőth Sándor
2014-04-09 18:20:44
|
22433
|
Mariahilfer-Westbahn.
Nekem is a kis Olympus XA az uj kedvencem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|